Спеціальні потреби

США вирішують як бути із сирійськими повстанцями


США вирішують як бути із сирійськими бойовиками
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00
Direct link

США вирішують як бути із сирійськими бойовиками

Після закінчення президентської кампанії Обама все жи визначиться із позицією щодо громадянського конфлікту у Сирії – на це дуже сподіваються лідери сирійської опозиції та світові лідери. Громадянська війна між урядовими військами та противниками президента Асада продовжує забирати життя і, здається, без зовнішнього втручання – дипломатичного, чи військового – ніколи не закінчиться.

США та інші країни Заходу відмовляються надавати зброю сирійським повстанцям
Кривавий конфлікт у Сирії згадували і Обама і Ромні. Під час виборчої кампанії у США лунали як аргументи на користь підтримки повстанців, так і зауваження, що ще одна війна «штатам» абсолютно непотрібна. Між тим невизначеність позиції уряду США– не дозволяє світовій громадськості сформулювати єдиний підхід до вирішення проблеми.

Тепер, коли президентська кампанія у США закінчилась, на Заході лунають чергові заклики вжити заходів.

Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон під час відвідин табору сирійських біженців у Йорданії заявив, світ очікує від США більшої допомоги.

"Ось тут в Йорданії, я чую страхітливі історії про події у Сирії. Я неодмінно хочу поговорити із Бараком Обамою про те, що ми можемо зробити для вирішення цієї кризи", - заявив Камерон.

США та інші країни Заходу відмовляються надавати зброю сирійським повстанцям. Досі більшість військової допомоги надходила до них з країн Перської затоки.

Втім аналітики вказують, що сирійські повстанці очікують змін після завершення президентської кампанії у США.
Є свідчення, що до лав сирійських повстанців масово вливаються бойовики-ісламісти
"У Сирії дуже сподіваються, що будуть зміни. Я особисто в це не вірю. Думаю, що відсторонена позиція адміністрації Обами, її небажання влазити у ще один військовий конфлікт – більше ніж виборча стратегією. Я думаю це суть їх підходу до Близького Сходу", - каже експерт Інституту Брукінгса Майкл Доран.

Є свідчення, що до лав сирійських повстанців масово вливаються бойовики-ісламісти. Це турбує адміністрацію США і має примусити країну таки втрутитись у події в країні.

"Баланс сил у сирійській опозиції буде змінюватись. Ісламісти завжди мають гроші та зброю, тож очевидно їх вплив зростатиме. Це не в інтересах США, і взагалі не на користь стабільності в регіоні", - зазначає Денніс Росс з Інституту Вашингтона.

Між тим президент Сирії Башар Асад вже попередив США, що готовий померти в боротьбі за владу.

"Я сирієць, я тут народився, тут живу, і тут помру", - попердив Асад.

На даний момент США та їх союзники закликають повстанські групи до об’єднання, сподіваючись, що їх власних сил буде достатньо, щоб усунути Аль Асада від влади.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG