Спеціальні потреби

США вирішують як бути із сирійськими повстанцями


США вирішують як бути із сирійськими бойовиками
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00
Direct link

США вирішують як бути із сирійськими бойовиками

Після закінчення президентської кампанії Обама все жи визначиться із позицією щодо громадянського конфлікту у Сирії – на це дуже сподіваються лідери сирійської опозиції та світові лідери. Громадянська війна між урядовими військами та противниками президента Асада продовжує забирати життя і, здається, без зовнішнього втручання – дипломатичного, чи військового – ніколи не закінчиться.

США та інші країни Заходу відмовляються надавати зброю сирійським повстанцям
Кривавий конфлікт у Сирії згадували і Обама і Ромні. Під час виборчої кампанії у США лунали як аргументи на користь підтримки повстанців, так і зауваження, що ще одна війна «штатам» абсолютно непотрібна. Між тим невизначеність позиції уряду США– не дозволяє світовій громадськості сформулювати єдиний підхід до вирішення проблеми.

Тепер, коли президентська кампанія у США закінчилась, на Заході лунають чергові заклики вжити заходів.

Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон під час відвідин табору сирійських біженців у Йорданії заявив, світ очікує від США більшої допомоги.

"Ось тут в Йорданії, я чую страхітливі історії про події у Сирії. Я неодмінно хочу поговорити із Бараком Обамою про те, що ми можемо зробити для вирішення цієї кризи", - заявив Камерон.

США та інші країни Заходу відмовляються надавати зброю сирійським повстанцям. Досі більшість військової допомоги надходила до них з країн Перської затоки.

Втім аналітики вказують, що сирійські повстанці очікують змін після завершення президентської кампанії у США.
Є свідчення, що до лав сирійських повстанців масово вливаються бойовики-ісламісти
"У Сирії дуже сподіваються, що будуть зміни. Я особисто в це не вірю. Думаю, що відсторонена позиція адміністрації Обами, її небажання влазити у ще один військовий конфлікт – більше ніж виборча стратегією. Я думаю це суть їх підходу до Близького Сходу", - каже експерт Інституту Брукінгса Майкл Доран.

Є свідчення, що до лав сирійських повстанців масово вливаються бойовики-ісламісти. Це турбує адміністрацію США і має примусити країну таки втрутитись у події в країні.

"Баланс сил у сирійській опозиції буде змінюватись. Ісламісти завжди мають гроші та зброю, тож очевидно їх вплив зростатиме. Це не в інтересах США, і взагалі не на користь стабільності в регіоні", - зазначає Денніс Росс з Інституту Вашингтона.

Між тим президент Сирії Башар Асад вже попередив США, що готовий померти в боротьбі за владу.

"Я сирієць, я тут народився, тут живу, і тут помру", - попердив Асад.

На даний момент США та їх союзники закликають повстанські групи до об’єднання, сподіваючись, що їх власних сил буде достатньо, щоб усунути Аль Асада від влади.
XS
SM
MD
LG