Спеціальні потреби

Кличко відмовився від коаліції з опозицією до виборів


У відповідь на запрошення Об’єднаної опозиції створити Коаліцію демократичних сил, партія УДАР запропонувала відкласти підписання угоди до виборів, потім подивитися на результати і запропонувати свої умови об’єднання.

Голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на засіданні парламенту звернувся до партії УДАР з пропозицією ще до виборів підписати угоду про створення демократичної коаліції у новій Верховній Раді. Невдовзі після цього, виступаючи на прес-конференції у Харкові, лідер УДАРу Віталій Кличко казав, що більш логічно спочатку дочекатися результатів виборів, захистити їх, а тільки потім перейти до обговорення умов угоди.

«Ми пропонуємо створювати парламентську демократичну коаліцію одразу після виборів. Це логічно, спочатку вибори – потім коаліція. Це європейська традиція», – сказав Кличко.

"Те, що Кличко не буде домовлятися після виборів з ПР чи Комуністичною партією – це точно, тому що зараз він стає одним з фаворитів президентських виборів".
Володимир Фесенко
У відповідь на це, на сайті Об’єднаної опозиції «Батьківщина» з’явилася заява у якій відмову Кличка приєднатися до коаліції вже у п’ятницю називають «грою на користь Партії регіонів» та звинувачують УДАР у тому, що партія «ще до початку виборів зірвала процес узгодження спільних дій демократичних сил».

«Відмова Віталія Кличка підписати угоду про створення Коаліції демократичних сил у майбутньому парламенті – це крок, який грає на користь Партії регіонів, це крок, який перетворює його на союзника «регіоналів», – ідеться у заяві.

Кичко відповів на це звинувачення на прес-конференції в Івано-Франківську, він відкинув можливість альянсу з провладною партією та політичними силами, які з нею співпрацюють. Лідер УДАРу також додав, що вже зараз співпрацює з Об’єднаною опозицією «Батьківщина» для того, щоб спільно захищати результати голосування 28-го жовтня.

«Хочу заявити, що ніяких альянсів з тими партіями, які дискредитували себе і показали своє байдуже ставлення до людей – а саме з Партією регіонів і з комуністами – бути не може», – сказав Кличко.

Політичні експерти називають пропозицію створити коаліцію ще до оголошення результатів голосування – передвиборчою технологією, яка повинна була загнати Кличка у глухий кут. Адже умови угоди диктувалися Об’єднаною опозицією, якби Кличко на неї погодився, то його б сила стала молодшим партнером у цій співпраці.

«У випадку відмови Кличка – «Батьківщина» починає кричати: «От, бачите – вони не справжня опозиція». Так вони намагаються вплинути на виборців, які ще не визначилися», – сказав Голосу Америки політолог Володимир Фесенко.

Кличка не вперше запрошують вступити у коаліцію на умовах Об’єднаної опозиції, навесні цього року він уже отримував подібну пропозицію. Саме тоді, партія Арсенія Яценюка «Фронт змін» вступила до коаліції і, за переконаннями Фесенка, програла, тому що виборці перестали розглядати партію, як окрему політичну силу. Якби ж Кличко приєднався до запропонованої коаліції зараз, то ризикував би втратити частину опозиційно-налаштованих людей на сході та півдні які, вороже налаштовані проти деяких політичних сил, які будуть входити у Об’єднану опозицію, на приклад, ВО «Свобода».

«Те, що Кличко не буде домовлятися після виборів з ПР чи Комуністичною партією – це точно, тому що зараз він стає одним з фаворитів президентських виборів. Згідно із соціологічним рейтингам, у нього зараз другий президентський рейтинг, він розуміє, щоб зберегти президентську перспективу – йому потрібно показати, що є альтернатива Януковичу, для цього потрібно бути в опозиції», – сказав Фесенко.

Те, що опозиційно налаштовані політичні партій будуть домовлятися після виборів у політологів не викликає сумнівів. У своїй заяві Об’єднана опозиція вказала на те, що залишається відкритою для приєднання представників партії УДАР до демократичної коаліції. Утім, експерти говорять, що УДАР буде наполягати, щоб угода була не декларативною, а створювалася робоча група, представники якої визначили б, як будуть ухвалюватися рішення та яка має бути стратегія коаліції у кадрових питаннях.

У п’ятницю лідери Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк та ВО «Свобода» Олег Тягнибок підпишуть політичну угоду про створення Коаліції демократичних сил у Верховній Раді нового скликання. Її мета «мінімізувати ризики створення пропрезидентської більшості у майбутньому парламенті», ідеться у заяві поширеній «Батьківщиною».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG