Зеленський сподівається зустрічі з Путіним і переформатування Мінських угод, але Москва реагує стримано

Президент України Володимир Зеленський сказав у понеділок 26 квітня, що має підстави говорити про можливість його зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним для переговорів про припинення війни на Донбасі.

Під час події у Києві з нагоди 35 роковин вибуху на Чорнобильській атомній електростанції Зеленський сказав журналістам, що сторони вже майже домовилися про нове припинення вогню на сході України, яке мало б набрати чинності на Великодні свята (2 травня).

Мінський процес має бути в цій ситуації більш гнучким.

Хоча на Донбасі мало б діяти перемир’я узгоджене 2020 року у липні, з початку цього року там загинули вже понад 30 українських військових.

Президент Зеленський припустив, що «усе йде до факту», що відбудеться його зустріч з президентом Путіним, до якої український керівник знову закликав на тлі загрозливого стягування російських військ до кордонів України та в окупованому Криму.

В Росії минулого тижня заявили про початок відведення військ після багатьох висловлювань стурбованості з боку західних країн та організацій.

У Москві не заперечили можливість зустрічі Зеленського з Путіним, але речник російського президента Дмитрій Песков сказав російському інформаційному агентству у понеділок, що наразі немає жодних подробиць щодо можливого часу і місця таких переговорів.

Песков також негативно відгукнувся на черговий заклик президента України змінити Мінські угоди і розширити кількість учасників у Нормандському форматі.

Дивіться також: Ідею провести саміт з лідерами США, України, Німеччини й Франції у Білому домі не розглядали - Псакі

У так званих нормандських зустрічах зазвичай беруть участь чотири сторони: Німеччина і Франція, які виконують роль посередників у переговорах України з Росією.

Але українські представники неодноразово пропонували зміни, вказуючи на те, що Мінський процес за майже 7 років так і не привів до тривкого миру на Донбасі.

Останньою стала пропозиція Володимира Зеленського в інтерв’ю газеті Financial Times 26 квітня залучити до теперішньої нормандської четвірки також США, Велику Британію і Канаду.

«Мінський процес має бути в цій ситуації більш гнучким. Він повинен служити завданням сьогодення, а не минулого», - сказав Зеленський газеті.

Дмитрій Песков назвав такі заклики українського керівника «тривожними» і сказав, що Україна хоче змінити теперішній мирний процес «не поклавши йому край».

Дивіться також: Речник Державного департаменту США прокоментував дії Росії та плани США щодо допомоги Україні. Відео

Your browser doesn’t support HTML5

Речник Державного департаменту США прокоментував дії Росії та плани США щодо допомоги Україні. Відео