Спеціальні потреби

В ООН зафіксували майже 23 тисячі загиблих і поранених цивільних через війну Росії проти України


В Слов'янську через обстріли цивільного будинку загинуло щонайменше п'ять осіб, заявляють в місцевій владі. Фото 14 квітня 2023 року.
В Слов'янську через обстріли цивільного будинку загинуло щонайменше п'ять осіб, заявляють в місцевій владі. Фото 14 квітня 2023 року.

Управління верховного комісара ООН із прав людини підтвердило загибель 8 534 і поранення 14 370 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Такими є дані організації від 24 лютого 2022 року до 17 квітня 2023-го.

Від 1 по 17 квітня в організації зафіксували загибель 85 цивільних і поранення 239.

В ООН наголошують, що реальне число загиблих є значно вищим, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається із затримкою, і багато повідомлень все ще потребують підтвердження.

«Це стосується, наприклад, населених пунктів Маріуполь (Донецька область), Лисичанськ, Попасна і Сєвєродонецьк (Луганська область), де, за повідомленнями, мали місце численні випадки загибелі чи поранення цивільних осіб», – йдеться в повідомленні.

В УВКПЛ ООН вказують на те, що більшість зафіксованих втрат спричинені застосуванням вибухової зброї з великою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії і реактивних систем залпового вогню, а також ракетними і авіаударами.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG