Спеціальні потреби

ЗМІ про те, як росіяни в Херсоні, ймовірно, скидали своїх загиблих солдат на звалищі, і про те, як учителі переховували сиріт від вивезення


Після звільнення Херсонщини відкриваються подробиці нових злочинів, що їх скоювала російська окупаційна влада, кажуть західні ЗМІ, чиї кореспонденти повідомляють з півдня України.
Після звільнення Херсонщини відкриваються подробиці нових злочинів, що їх скоювала російська окупаційна влада, кажуть західні ЗМІ, чиї кореспонденти повідомляють з півдня України.

Західні ЗМІ, чиї кореспонденти потрапили на звільнені території Херсонщини, повідомляють про історії людяності та жорстокості, які відкриваються на звільнених теренах півдня України.

Журналісти британського часопису Guardian, які дісталися Херсона, розповідають, що побували на місцевому сміттєзвалищі, де, за словами місцевих жителів, російські війська, які перебували в Херсоні з початку березня, скидали тіла своїх загиблих.

Як кажуть кореспонденти британського часопису, кілька мешканців і працівників звалища, що став за окупаційної влади забороненою територією, розповіли Guardian про те, що, на їхню думку, таємниця, яку намагалися приховати росіяни, полягала у тому, що вони скидали на міський смітник тіла своїх загиблих побратимів, аби потім їх там спалити.

Мешканці повідомили Guardian, що бачили, як на звалище приїжджали російські відкриті вантажівки з чорними мішками. Вміст цих мішків вони потім підпалювали, від чого в повітрі утворювалася чорна хмара, що пахла горілим м’ясом.

«Кожного разу, коли наша армія там обстрілювала росіян, вони вивозили останки на полігон і спалювали їх», – цитує Guardian 40-річну Ірину з Херсона.

Слова Ірини, яка просила не називати її прізвища, підтвердив співробітник звалища, який також побажав залишитися неназваним. «Росіяни пригнали «Камаз», наповнений сміттям і трупами, разом і розвантажили», – сказав працівник комунальних служб. Він додав, що росіяни «скинули їх, а потім висипали на них сміття».

Працівники сміттєзвалища розповіли Guardian, що росіяни навмисно вибрали найбільш віддалену територію звалища, яка нині з міркувань безпеки є недоступною для цивільних. Водій вантажівки, який працює на полігоні, сказав Guardian, що не виключає, що росіяни могли замінувати територію.

Як пише Guardian, журналісти видання не змогли незалежно перевірити ці заяви, а представники української влади заявили, що не можуть прокоментувати, чи розслідуються звинувачення.

У понеділок, 21 листопада Державний департамент США заявив, що спостерігає «збільшення доказів системних воєнних злочинів». Про це заявила представниця Державного департаменту США з глобального кримінального правосуддя Бет Ван Шаак.

За її словами, з’являється дедалі більше доказів того, що російське вторгнення в Україну «супроводжувалося системними воєнними злочинами, скоєними в кожному регіоні, де були дислоковані російські війська».

Ван Шаак представляє США у міжнародних органах, які розслідують воєнні злочини та інші звірства, сказала, що докази зі звільнених територій вказують на «навмисні, невибіркові та непропорційні» напади на цивільне населення, жорстоке поводження з цивільними особами та військовополоненими під час ув’язнення, насильницьке вивезення або фільтрацію українських громадян – у тому числі дітей – до Росії, а також вбивства, схожі на страти, і сексуальне насильство.

Про намагання росіян викрасти українських дітей на Херсонщині розповідає інше англомовне видання – американська газета Washington Post. Кореспонденти газети, які побували у Херсоні після його звільнення, пишуть про те, як в одному з місцевих сиротинців не змогли врятувати від вивезення в Росію дітей з сусідньої Миколаївської області, але зуміли переховати дітей, що залишалися під їхньою опікою.

Співробітники та вихованці дитячого будинку у селі Степанівка, що неподалік Херсона, розповіли, як російські військові привезли до їхнього приміщення 15 дітей з Миколаївської області, з села Новопетрівка, яке вони тоді захопили. Але вони не знали, що в самій Степанівці ще були діти, яких від російських військових у власних будинках переховували їхні вихователі.

Газета Washington Post розповіла про те, як одна з виховательок дитячого будинку, Галина Кулаковська, яка дізналася про те, як росіяни ввезли немовлят з Херсона та кількох студентів з гуртожитку, вирішила врятувати своїх вихованців від цієї долі. Разом з директором закладу Володимиром Сагайдаком вони віддали більшість дітей зі Степанівки їхнім родичам, а трьох, дітей, у яких не було родин, Кулаковська взяла до себе додому і видавала їх за свої племінників.

Групу дітей з Миколаївської області росіянам таки вдалося вивезти, але, як кажуть у степанівському дитячому будинку, врешті-решт і діти з Миколаївщини вирвалися на волю, бо якимсь чудом їм вдалося перебратися до Грузії.

Як повідомило Радіо Свобода, Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила 9 листопада, що Україні вдалося повернути лише 69 дітей з території Росії.

За даними уповноваженої президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук, понад 10,5 тисяч дітей перебувають у списку депортованих та примусово переміщених. Точної кількості депортованих дітей з територій, які контролювала Росія, українська влада назвати не може.

За повідомленнями російських ЗМІ, станом на 26 жовтня, у Росії було незаконно всиновлено 350 дітей-сиріт з Донбасу.

Як повідомляв «Голос Америки», Міжнародна правозахисна організація Amnesty International (АІ) у своєму звіті за 10 листопада стверджує, що російська влада примусово переміщує та депортує цивільних осіб з окупованих територій України, включно з дітьми, людьми похилого віку та людьми з обмеженими можливостями.

Звіт Amnesty International (АІ) називає ці дії «рівнозначними воєнним злочинам і, ймовірно, злочинам проти людства».

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG