Спеціальні потреби

США та Бразилія об’єднають зусилля у боротьбі проти вірусу Зіка


Помаранчевим кольором позначені країни з епідемією вірусу Зіка
Помаранчевим кольором позначені країни з епідемією вірусу Зіка

У США підтвердили принаймні 7 випадків зараження мікроцефалією у штатах Техас та Вірджинія.

Президенти США та Бразилії Барак Обама та Ділма Рузеф погодились на «важливості спільних зусиль» у боротьбі проти розповсюдження вірусу Зіка.

Глави держав обговорили цю тему по телефону у п’ятницю, після чого Білий дім оприлюднив заяву, де йдеться, що сторони розуміють значення спільних зусиль «щоб поглибити наші знання, просувати дослідження та інтенсифікувати роботу зі створення кращої вакцини та інших технологій для контролю вірусу».

Бразилія - одна з найбільш уражених цим вірусом країн. Цього літа до Бразилії з’їдуться десятки тисяч людей з усього світу на Олімпійські ігри. Це може стати своєрідним трампліном для рознесення вірусу по всьому світі, коли вболівальники повернуться додому.

Лікар Бет Белл із Центру контролю та запобігання інфекційних хвороб розповіла «Голосу Америки», що «для більшості людей вірус не є проблемою. Він може спричиняти легку лихоманку, схожу на застуду. Утім цей самий вірус може спричинити народження дітей із серйозними формами мікроцефалії».

Мікроцефалія – це зменшений розмір черепа та головного мозку при нормальних розмірах тіла. Хвороба супроводжується розумовою відсталістю у різних формах: від легкої форми до ідіотії.

Ліків чи вакцини від мікроцефалії не існує. Найефективніший спосіб запобігти зараженню – користуватись засобами від укусів комарів, - кажуть медики із Всесвітньої організації охорони здоров’я.

У Бразилії офіційно зафіксовано 4 тисячі випадків зараження людей. У США станом на 29 січня було підтверджено 6 випадків зараження людей мікроцефалією у Техасі, ще один випадок у Вірджинії.

За даними Міністерства охорони здоров’я, усі ці люди останнім часом подорожували у країни Латинської Америки. Наразі загрози розповсюдження вірусу немає, бо взимку немає комарів.

У суботу 30 січня вірус Зіка підтвердили на Ямайці - це перший випадок зараження у карибських країнах. 4-річна дитина мала симптоми лохоманки, пізніше медики підтвердили у неї наявність вірусу Зіка. Напередодні дитина повернулась із Техасу. Поки що невідомо, де саме вона була заражена: на території США чи Ямайки.

Дивіться також: У США вивчають, як зрозуміти немовлят

Як зрозуміти немовля? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

XS
SM
MD
LG