Спеціальні потреби

У США вагітним радять не їхати на Олімпіаду через Зіку


Заклик стосується як олімпійських ігор, що відбудуться у Бразилії у серпні, так і параолімпійських, які пройдуть там у вересні.

У США радять вагітним жінкам не їхати на Олімпіаду до Ріо-де-Жанейро через розповсюдження там вірусу Зіка. Заклик стосується як олімпійських ігор, що відбудуться у Бразилії у серпні, так і параолімпійських, які пройдуть тут у вересні.

Ця заява американського Центру контролю за захворюваннями з’явилася того ж дня, як тут повідомили, що у США виявили вірус Зіка у дев’яти вагітних жінок, що заразилися під час подорожей.

За повідомленням, у двох з цих жінок народилися здорові діти, у однієї – з важкою мікроцефалією, двоє мали викидні, двоє зробили аборти після виявлення патологій у зародків, ще у двох вагітність протікає без ускладнень.

Вірус Зіка переносять комарі. Вперше вірус був виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії. Після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці. За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні протягом наступного року на хворобу Зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів людей.

Всесвітня організація охорони здоров’я 1 лютого оголосила спалах хвороби, викликаної вірусом Зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу.

Лихоманка Зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах і суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. За даними ВООЗ, є «серйозна підозра», що ця хвороба може спричинити мікроцефалію і пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка.

Дивіться також «Голос Америки»: Ось чому вірус Зіка налякав навіть Всесвітню організацію охорони здоров'я

Ось чому вірус Зіка налякав навіть Всесвітню організацію охорони здоров'я. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG