Спеціальні потреби

На Капітолійському пагорбі по-різному оцінили женевську зустріч Байдена та Путіна


Як американські законодавці оцінюють саміт Байдена і Путіна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

Як американські законодавці оцінюють саміт Байдена і Путіна. Відео

Американські сенатори женевську зустріч Байдена-Путіна оцінили по-різному. Деякі законодавці вважають, що Байден надіслав потужний месседж президенту Путіну та чітко окреслив позицію США. Інші - що зустріч була безрезультатною.

Рішучість президента була очевидна: для поганих акторів будуть наслідки, Сполучені Штати притягнуть Росію до відповідальності за дії, які становлять загрозу нашій національній безпеці та глобальній стабільності
Сенаторка-демократка Джин Шагін

Сенаторка-демократка Джин Шагін у своїй заяві схвально оцінила позицію президента Байдена під час женевського саміту.

«Рішучість президента була очевидна: для поганих суб'єктів будуть наслідки, Сполучені Штати притягнуть Росію до відповідальності за дії, які становлять загрозу нашій національній безпеці та глобальній стабільності», - йдеться в заяві сенаторки.

Вона привітала повернення послів до Москви та Вашингтона, та закликала адміністрацію працювати з партнерами, щоб захистити американські національні інтереси та зберегти глобальну безпеку.

«Ми не можемо толерувати злочинні дії Кремля, який виступає проти демократичних інституцій США та інших західних демократій, посіяв розбрат по всій Європі та взяв в облогу партнерів в регіоні…Ця зловмисна поведінка продовжує становити небезпеку нашому світовому порядку», - заявила сенаторка.

Cенатор-республіканець Джеймс Ріш натомість вважає, що протягом зустрічі не було досягнуто жодного прогресу з Росією по будь-якому з питань, зокрема трубопроводу "Північний потік-2".

Я розчарований, що будівництво Північного потоку-2 наближається кінця з кожним днем
Сенатор-республіканець Джеймс Ріш

«Я розчарований, що будівництво "Північного потоку-2" наближається до завершення з кожним днем», - йдеться в заяві сенатора.

Сенатор також висловив розчарування, що президент Байден не доклав жодних зусиль, щоб обговорити питання порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності у той час, як адміністрація Байдена проводить роззброєння в односторонньому порядку.

«Зустрічі проводяться заради досягнення результатів, як то саміти НАТО та «Великої сімки». Так що дізнатись про те, що не було досягнуто жодного прогресу з Росією по будь-якому питанню розчаровує. Я занепокоєний, що ми не скористалися можливістю прийняти новий підхід щодо Росії, який би насправді дав відсіч її зловмисній поведінці по всьому світу.

Сенатор-демократ Боб Менендез вважає, що президент Байден виконав своє завдання та «заступився за американський народ, чітко заявивши, що США відповідатимуть на агресію Кремля, будь-де і будь-коли вона станеться». Сенатор привітав відхід від політики США щодо Росії, яку протягом останніх чотирьох років проводила адміністрація попереднього президента.

Тягар тепер на Володимирі Путіну – змінити курс щодо ряду зловмисних дій в Україні та Сирії, кібератак проти США та порушень прав людини вдома
Сентатор-демократ Боб Менендез

«Тягар тепер на Володимирі Путіну – змінити курс щодо ряду зловмисних дій в Україні та Сирії, кібератак проти США та порушень прав людини вдома. У ймовірному випадку, якщо Путін не змінить свою поведінку, я цілком очікую, що президент Байден вдасться до рішучих але доречних кроків у відповідь», - йдеться в заяві сенатор-демократа Боба Менендеза.

Сенатор також привітав той факт, що президент Байден під час зустрічі порушив питання звільнення американців Пола Вілана та Тревора Ріда та підтримав відновлення мовлення в Росії RFE/RL. Будучи членом Сенатського комітету з міжнародних відносин сенатор Менендез запевнив, що його комітет продовжуватиме здійснювати нагляд над політикою адміністрації щодо Росії щоб переконатись, що «дії адміністрації співпадають з її заявами».

Дивіться також: Що сказали про Україну Байден та Путін у своїх заявах в Женеві

Що сказали про Україну Байден та Путін у своїх заявах в Женеві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG