Спеціальні потреби

Зґвалтування - це "явно воєнна стратегія" Росії в Україні - представниця ООН


Український військовик оглядає дитячий садок в Ізюмі, який використовувався російськими силами під час окупації. 25 вересня 2022. Розслідування агенції AP виявило масові випадки тортур проти цивільного населення. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)
Український військовик оглядає дитячий садок в Ізюмі, який використовувався російськими силами під час окупації. 25 вересня 2022. Розслідування агенції AP виявило масові випадки тортур проти цивільного населення. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Зґвалтування та сексуальне насильство, до яких вдаються російські військовики в Україні, є частиною "воєнної стратегії" РФ, про це в інтерв'ю агенції AFP заявила спеціальна представниця генсека ООН з питань сексуального насильства у конфліктах Праміла Паттен. За її словами, у росіян це "навмисна тактика з дегуманізації жертв".

На запитання журналіста, чи використовується зґвалтування як інструмент зброї під час війни в Україні, вона відповіла: "Там є усі ознаки цього".

"Коли жінок утримують цілими днями і ґвалтують, коли починають ґвалтувати маленьких хлопчиків і чоловіків, коли ти бачиш генітальні обрізання, коли чуєш, як жінки свідчать про російських солдатів, які мають із собою віагру, це явно воєнна стратегія", - сказала представниця ООН.

"І коли жертви розповідають, що було сказано (військовиками - ред.) під час зґвалтування, це явно навмисна тактика дегуманізації жертви", - додала Праміла Паттен.

За словами Паттен, "згідно із зібраними свідченнями, вік жертв сексуального насильства складає від 4 до 82 років". Вона додала, що жертвами є здебільшого жінки та дівчата, але також ґвалтують чоловіків та хлопчиків.

Наприкінці вересня в ООН оприлюднили звіт, де йшлося про підтвердження "понад сотні випадків" зґвалтувань або сексуальних насильств в Україні з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну в лютому цього року.

Тоді, як писав "Голос Америки", голова слідчого органу, уповноваженого ООН, заявив, що Росія вчиняє дії, що "можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини". Зокрема, він назвав позасудові страти, зґвалтування, тортури, відсутність їжі, води та медичної допомоги, а також ув’язнення дітей на окупованих територіях в Україні.

Росія відкидає звинувачення з боку української влади та міжнародних слідчих у злочинах проти людяності.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG