Спеціальні потреби

ПАРЄ визнала російський режим терористичним


Архівне фото: Парламентська асамблея Ради Європи
Архівне фото: Парламентська асамблея Ради Європи

Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за резолюцію, що визнає Росію терористичним режимом. "За" проголосувало 99 членів ПАРЕ, 1 - "утримався". Це перша міжнародна організація, яка прийняла таке рішення, зауважують оглядачі.

Голосуванню та обговоренню передував виступ українського президента Володимира Зеленського, який слухачі привітали овацією.

"Аплодисменти, які ви щойно отримали, показують як ми цінуємо вашу мужність, рішучість а також ваші мудрі слова про те, як припинити війну якомога швидше, відновити справедливість, суверенітет та територіальну цілісність Вашої країни", - заявив президент ПАРЄ Тіні Кокс.

Він навів слова Зеленського про те, що "за всю історію Європа не була такою об'єднаною, як сьогодні".

Зеленський також звернувся до міжнародної спільноти з проханням забезпечити протиповітряну оборону України. Він вказав, що Україна забезпечена ППО лише на 10% від потреби. "Ми воюємо із великою країною, яка має багато устаткування та ракет". Український президент виступив за створення міжнародного трибуналу для переслідування воєнних злочинів Росії.

Резолюція ПАРЄ, повідомляють оглядачі, визнає необхідність надати Україні зброю а також підтримує створення міжнародного трибуналу і виступає проти перебування Росії в Раді Безпеки ООН.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG