Росія з ймовірністю 99,9% вийде з Чорноморської зернової ініціативи в липні. Такими очікуваннями поділилась в Telegram Ольга Трофімцева, посол з особливих доручень МЗС. Вона обґрунтувала свою позицію двома факторами - тим, що на виборах в Туреччині переміг чинний президент Реджеп Ердоган, а також тим, що прогрес у побудові експортного терміналу для аміаку в Росії робить відновлення роботи аміакопроводу Тольятті - Одеса менш нагальним для Росії.
Напередодні розчарування через уповільнення інспекцій суден в Чорному морі висловив генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш. Генсек також розчарований, тим що з експортної угоди було виключено один з трьох українських портів - Південний.
"Генеральний секретар закликав сторони прискорити діяльність і докласти всіх зусиль, щоб забезпечити продовження дії цієї життєво важливої угоди, яку має бути поновлено 17 липня", - заявив заступник прес-секретаря ООН Фархан Хак.
Хак додав, що ООН підтримує Чорноморську зернову ініціативу, а також домовленість щодо полегшення експорту продуктів харчування та добрив Росії. Він підкреслив, що це особливо важливо "тепер, коли почався новий збір врожаю в Україні та Російській Федерації".
В статті використано матеріали АР, Reuters.
Форум