Спеціальні потреби

Більше півмільйона тонн зерна та продовольства вивезено через коридор в Чорному морі


Фото: вантажний корабель Razoni прибув до Туреччини 2 серпня 2022 року (AP Photo/Халіл Хамра)
Фото: вантажний корабель Razoni прибув до Туреччини 2 серпня 2022 року (AP Photo/Халіл Хамра)

З 1 по 15 серпня було проведено 36 проходжень кораблів через гуманітарний коридор в Чорному морі, повідомляє Спільний координаційний центр, створений Росією, Туреччиною, Україною та ООН в рамках домовленостей про розблокування українських портів на Чорному морі.

21 корабель вийшов з портів за цей час, включаючи 11 - з Одеси, 6 - з Чорноморська та 4 - порту Південний. Кораблі вивезли 563 317 тонн зерна та продовольства з українських портів.

У вівторок з Одеси відправилось перше судно із зерном для Африки. В СКЦ відзначили поставку 23 000 тонн зерна до Ефіопії.

Відкриття портів Чорного моря - найбільш важлива річ, яку ми можемо зробити, щоб допомогти голодуючим у світі
Девід Бізлі, Всесвітня продовольча програма ООН

В Мінагрополітики України наголосили на тому, що Україна відігравала провідну роль в постачанні за продовольчою програмою ООН і зауважили, що за підсумками останніх років Україна утримувала лідерство у рамках Всесвітньо продовольчої програми (ВПП) з постачання продовольства для гуманітарних операцій. Загалом у 2021-му Україна направила 20% продовольства з програм ООН. Частка України була більшою, а ніж Туреччини та Росії разом, йдеться в повідомленні українського відомства.

"Відкриття портів Чорного моря - найбільш важлива річ, яку ми можемо зробити, щоб допомогти голодуючим у світі, - заявив директор Всесвітьної продовольчої програми Девід Бізлі. - Потрібно буде більше ніж поставки з України, щоб зупинити голод у світі, але повернення українського зерна на світові ринки дає нам шанс зупинити світову продовольчу кризу від подальшого загострення".

Ефіопія, як пише АР, разом із сусідніми Сомалі та Кенією потерпає від найбільшої посухи за чотири десятиліття на Африканському Розі. Цього року тисячі людей у регіоні померли від голоду чи хвороб. Прогнози на найближчі тижні вказують на те, що вперше п’ятий поспіль сезон дощів не відбудеться. Вимерла велика кількість худоби, яка є основою багатства та продовольчої безпеки багатьох сімей.

Загалом, вантажі вивезені через гуманітарний коридор включають 451 481 тонн кукурудзи, 50 300 тонн соняшника, 41 622 тонн пшениці, та інше, повідомили в СЦК.

26% вантажів, за попередніми даними, прямували до Туреччини, 22% - до Ірану, 22% - Кореї, 8% - до Китаю, тощо.

Спільний центр провів 27 інспекцій кораблів. Поки всі з них були успішними, повідомляє СКЦ.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG