Спеціальні потреби

У Республіканській партії закликали Байдена зустрітись із Зеленським перед самітом з Путіним


Лідер республіканців в Комітеті Палати представників Конгресу США із закордонних справ конгресмен Майкл Маккол закликав Джо Байдена провести зустріч із президентом України Володимиром Зеленським до саміту із Путіним, який має відбутись у середині місяця у Женеві.

"Неприйнятно, що наш стратегічний партнер Україна дізналась про ганебне рішення скасувати критично важливі санкції щодо "Північного потоку-2" зі ЗМІ, а не безпосередньо від адміністрації Байдена. Президент США має використати надані Конгресом обов'язкові повноваження, щоб зупинити трубопровід. Я також закликаю президент США зустрітись із президентом України Володимиром Зеленським, щоб наголосити, що США підтримують територіальну цілісність та суверенітет України перед самітом з Путіним. Якщо "Північний потік-2" запрацює, він зробить Україну більш вразливою до агресії Росії. Це абсолютно неприйнятно", - наводить заяву Маккола сторінка Республіканців у Комітеті палати представників Конгресу США із закордонних справ.

Раніше, як повідомляв "Голос Америки", у розмові із американським виданням Axios Зеленський наголошував на негативних для України наслідках завершення будівництва та використання російського трубопроводу "Північний потік-2", порівнявши рішення США щодо трубопопрводу із кулями для зброї Росії, закликав до негайного надання України План дій щодо членства у НАТО, та заявив, що що дізнався зі ЗМІ про рішення президента Байдена більше не блокувати побудову російського газогону.

В іншому матеріалі видання Axios також повідомило, з посиланням на анонімне джерело в адміністрації США, що у Байдена відмовились від зустрічі із Зеленським перед самітом із Путіним після зміни керівництва "Нафтогазу".

У Республіканській партії активно протиставляють позицію Байдена щодо Росії, зокрема його рішення відмовитись від низки акції щодо "Півнчного потоку-2", рішенням адміністрації його попередника, республіканця Дональда Трампа. При цьому там також відзначають, що Трамп обвинувачувався, у тому числі і з боку Демократичної партії та провідних ЗМІ, протягом президентства у буцімто прихильному ставленні до Росії.

За інформацією видання Axios, на початку цього тижня можна відбутись телефонний дзвінок між представниками урядів США та України.

Дивіться також: Американське віскі: як на шляху до відродження одного з найстаріших бурбонів стали на заваді сталь та алюміній

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG