Спеціальні потреби

Контрнаступ: Україна отримає більше зброї зі США, а Росія, ймовірно, посилює приховану мобілізацію


Фото: український військовий поблизу Ізюма, 15 вересня 2022 року. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)
Фото: український військовий поблизу Ізюма, 15 вересня 2022 року. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Україна ефективно використовує зброю, яку надають США та партнери для того, щоб продовжувати контрнаступ, заявили в Державному департаменті США. США оголосили, що нададуть нову зброю Україні на 600 млн доларів.

"Президент Байден чітко заявив, що ми підтримуватимемо народ України стільки, скільки буде потрібно", - йдеться в заяві.

В Пентагоні роз'яснили, що нова оборонна допомога включатиме боєприпаси для HIMARS, артилерії, радари, вантажні установки для транспортування важкого обладнання, системи проти БПЛА, установки для розмінування, протипіхотні боєприпаси для Claymore, стрілецьку зброю та інше.

Все ж до пакету, вказують оглядачі, не увійшла дальнобійна зброя, про потребу в якій говорили в Україні.

Тим часом, Росія нарощує зусилля із таємної мобілізації, пише британське Міноборони а також американський Інститут вивчення війни (ISW).

У відповідь на поразку у Харківсьій області, Кремль посилює зусилля із прихованої мобілізації, пише ISW. Зокрема Рамзан Кадиров закликав до "самомобілізації", а кремлівські посадовці - до створення добровільних батальйонів.

Британська розвідка вказує на свідчення того, що "Група Вагнера" посилила зусилля із залучення російських в'язнів для атакувальних груп в Україні. Водночас російські військові академії дещо скоротили курси для кадетів, "практично напевне для того, щоб кадетів можна була спрямувати на підтримку операцій в Україні", йдеться в повідомленні британського відомства. Такі зусилля, мовиться в повідомленні, можуть свідчити, що російському війську, ймовірно, найбільше не вистачає бойової піхоти та командувачів нижчої ланки.

Аналітики ISW заявляють, що Кремль, практично напевне забрав значну частину військ, які перебували на базах в колишніх радянських країнах, і це зменшило вплив Росії там.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG