Спеціальні потреби

USAID вкладе 225$ мільйонів у євроінтеграцію української залізниці


USAID допоможе Українській залізниці перейти на євроколію. AP Photo/Natacha Pisarenko
USAID допоможе Українській залізниці перейти на євроколію. AP Photo/Natacha Pisarenko

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Українська залізниця підписали Меморандум про модернізацію 75-кілометрового сегменту залізниці, яка з’єднає Львів і європейську транспортну мережу.

Вартість проєкту сягає 225 мільйонів доларів США, йдеться у прес-релізі USAID. А його американська підтримка підкреслює зобов’язання Сполучених Штатів інвестувати в альтернативні маршрути експорту української сільськогосподарської продукції та підкреслює критичну важливість такої інфраструктури, як залізниця, для відновлення України.

Завдяки такому інвестуванню, зокрема, й у пункти перетину кордону, очікується, що потужності з експорту зерна можуть зрости приблизно на 2,5 мільйона метричних тонн на рік, збільшивши експорт до 425 мільйонів доларів США.

“Цей проєкт допоможе зміцнити зв’язок України з Європою, сприяючи економічній стійкості України та сприяючи зрештою зменшенню її залежності від донорської бюджетної підтримки”, – кажуть в USAID.

Сьогодні залізниця України використовує широку колію, а європейська залізнична мережа вужча. Це вимагає перевантаження вантажних вагонів на прикордонних контрольно-пропускних пунктах, сам процес є трудомістким і часто займає більше 5 годин, що призводить до неефективного транспортування зерна та іншої сільськогосподарської продукції.

Технічна підтримка USAID дозволить пришвидшити транспортування українських вантажів до Європейського Союзу та забезпечить швидші маршрути для повернення додому переміщених громадян України.

XS
SM
MD
LG