Спеціальні потреби

Конгрес ухвалив законопроект, що не дозволить винним у воєнних злочинах переховуватися у США. Український генпрокурор привітав зміни


Закон про "Справедливість для жертв воєнних злочинів" був ухвалений після виступу в Конгресі президента України Володимира Зеленського у середу, 21 грудня.
Закон про "Справедливість для жертв воєнних злочинів" був ухвалений після виступу в Конгресі президента України Володимира Зеленського у середу, 21 грудня.

Конгрес CША проголосував за оновлення закону про воєнні злочини (Justice for Victims of War Crimes Act), яке дозволить судове переслідування у Сполучених Штатах імовірних виконавців воєнних злочинів, незалежно від місця злочину чи об’єктів їхніх злочинів. Закон був ухвалений після виступу в Конгресі США президента України Володимира Зеленського у середу, 21 грудня.

Як зазначає у своїй заяві конгресмен Девід Сісіллін, який разом з двопартійною групою законодавців вніс законопроект на розгляд Конгресу, закон було ухвалено одностайним голосуванням одночасно обох палат Конгресу США. Для набуття чинності закон потребує схвалення президента Джо Байдена.

За словами Сісілліна, Палата представників проголосувала за оновлення закону про воєнні злочини після звернення президента України Володимира Зеленського до Конгресу в середу ввечері, «щоб гарантувати, що ймовірні військові злочинці не зможуть знайти прихисток у Сполучених Штатах». Закон також скасовує термін давності для деяких воєнних злочинів.

«За допомогою цього закону ми гарантуємо, що будь-яка особа, яка перебуває в Сполучених Штатах, незалежно від національності, може бути притягнута до відповідальності за брутальні, необґрунтовані та незаконні порушення прав людини, вчинені під маскою війни», – зауважив конгресмен Сісілін.

Як пояснюють законодавці, чинний закон дозволяє притягувати до відповідальності осіб, які вчиняють віоєнні злочини в Сполучених Штатах або проти американців за кордоном. Але порушники, які вчиняють злочин проти неамериканців, не підпадають під дію закону навіть якщо вони в’їдуть до Сполучених Штатів.

Поправка до Закону про правосуддя для жертв військових злочинів розширює первісну юрисдикцію воєнних злочинів та тепер включає імовірних злочинців, виявлених у Сполучених Штатах, навіть якщо вони не вчиняли злочини проти громадян США.

Міністерство юстиції США підтримало зміни до законодавства

У четвер, 22 грудня, Міністерство юстиції США підтримало ухвалення поправок до американського законодавства.

«Під час зустрічі вчора вдень у Білому домі президент Зеленський надав нам додаткові дані про жахливі звірства в результаті несправедливої та неспровокованої війни Росії в Україні», – мовиться у заяві генерального прокурора Мерріка Гарленда, якого цитує прес-служба міністерства.

«Міністерство юстиції та наші партнери підтримують народ України та шукатимуть усі можливості для притягнення до відповідальності винних, де б вони не перебували, – мовиться у заяві. – Закон про правосуддя для жертв військових злочинців посилить ці зусилля, дозволяючи Департаменту переслідувати імовірних воєнних злочинців, якщо вона виявлені в Сполучених Штатах».

Український генеральний прокурор привітав новий закон

Генпрокурор України Андрій Костін назвав ухвалення цього закону підтримкою США боротьби України «не лише на полі бою, але і на фронті справедливості».

За словами Костіна, закон закладає основу для притягнення до відповідальності усіх, хто скоїв воєнні злочини проти українського народу».

Генпрокурор України написав у своєму Телеграм-каналі, що під час свого нещодавнього візиту до США він обговорював це питання з американськими законодавцями і «вдячний їм за одностайну підтримку».

«Тепер ми певні, що причетні до воєнних злочинів, скоєних в Україні, ніколи не матимуть безпечного притулку в США, – написав Костін. – Сподіваюся, що скоро зможемо сказати, що вони не матимуть його ніде у світі. Працюємо над цим».

Законопроект був внесений до Палати представників конгресменом-демократом Девідом Сісілліном, який є старшим членом Комітету Палати з юстиції та закордонних справ, і республіканкою Вікторією Спартц, а в Сенаті сенаторами-республіканцями Чак Грасслі та Ліндсі Грем, і демократами Діком Дурбіним та Патріком Ліхі.

Дивіться також:

Форум

XS
SM
MD
LG