Спеціальні потреби

Як працює закон США про російські санкції обговорили в Atlantic Council


Посол Деніел Фрід
Посол Деніел Фрід

"Санкції проти Росії дають нашому чудовому переговірнику Курту Волкеру важіль у співпраці з Францією та Німеччиною в «нормандському форматі», щоб схилити Росію до врегулювання", - наголосив колишній високопосадовець Держдепу США в адміністрації Обами, посол Деніел Фрід, виступаючи на конференції аналітичного центру Atlantic Council "Новий закон про російські санкції: чого він досягає і як він мусить працювати?"

Детальніше про закон читайте: Детально пояснюємо нові санкції

Розробка санкцій не змогла порушити єдність США та ЄC, чого очікувало багато європейських політиків після гучних заяв з Європи про можливий негативний вплив односторонніх американських санкцій.

Читайте про це також: Європа назагал підтримує санкції США проти Росії, які Москва назвала “повномасштабною торговельною війною”

Під час розробки американського законопроекту про розширення російських санкцій, країни ЄС непокоїв можливий негативний вплив санкцій на забезпечення Європи газом, зазначила Каролін Вінчі, заступник голови делегації Європейського Союзу до США. Вона також наголосила, що ЄС «загалом не підтримує законодавче закріплення санкцій», через те, що в випадку виконання вимог, такі санкції важко відмінити.

Все ж, Вінчі подякувала Конгресу США за те, що у відповідь на занепокоєння ЄС, до закону про санкції було внесено вимогу проведення консультацій США та ЄС. Вона високо оцінила робочу співпрацю з санкцій між ЄС та США.

"Потрібно уточнити формулювання закону для того, щоб уникнути небажаного впливу на бізнес", - наголосив голова бізнес-ради Росія-США Деніел Рассел, виступаючи на події, зазначивши, що чітке окреслення кола російських компаній оборонного сектору з якими обмежена співпрацю було б корисним.

Ваша діяльність ускладнилась не через те, що Конгрес є недобрим,... а через те, що Росія починає війни
Посол Ден Фрід зазначив у відповідь голові бізнес-ради Росія-США

Посол Деніел Фрід погодився з необхідністю чіткості формулювань, однак зазначив, що складнощі в роботі американського бізнесу з Росією є природніми, через агресію Росії і метою дій США та Європи є збільшити витратність агресивних дій Росії.

«Ваша діяльність ускладнилась не через те, що Конгрес є недобрим,... а через те, що Росія починає війни», - наголосив Деніел Фрід.

Дивіться також: Які сектори української економіки цікавлять американських інвесторів найбільше? Інтерв’ю президента урядової агенції США ОПІК

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG