Спеціальні потреби

США: ОБСЄ зафіксувало значне накопичення танків в ОРДЛО


Численні великі танкові формування та гаубиці на територіях України, підконтрольних керованими Росією силами, зафіксували зображення зроблені з повітря спостерігачами ОБСЄ 17-18 вересня. Про це повідомляє представництво США при ОБСЄ.

«Ми вважаємо, що такі формування і відповідне збільшення випадків використання забороненої зброї, є дестабілізуючими і закликаємо Росію використати свій вплив на бойовиків, яких вона озброює, якими керує та поряд з якими воює в Україні, для того, щоб усунути цю зброю у відповідності до Мінських угод», - йдеться в заяві.

«Шкільне перемир’я» допомогло зменшити кількість порушень і ми підтримуємо ці зусилля», -- заявив тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан. «Хоча кількість повідомлень про порушення режиму припинення вогню зменшилась, нас непокоїть використання важкої зброї, яке все ще перевищує 100 випадків на тиждень. Також, великі скупчення забороненої зброї було виявлено в районах контрольованих керованими Росією силами», - йдеться в заяві.

«З сумом зазначаємо, що конфлікт призвів до 422 жертв серед цивільного населення в 2016 році, з яких 40 відсотків були люди старшого віку. На жаль, кількість жертв серед цивільного населення цього року зросла на 18 відсотків, порівняно з 2016 роком. Особливо ми занепокоєні вразливістю цивільних під час переходу контрольних пунктів. Контрольні пункти є життєво важливою ланкою для українців по обидва боки, що нагадує нам про те, що ті хто знаходяться в так званих «республіках», підтримують міцні зв’язки з рештою України. Ці райони щільно заміновані, а укриттів для цивільних на випадок перестрілок, дуже мало. Сполучені Штати вимагають прогресу в зниженні ризиків подальших жертв, особливо серед дітей», - заявляє місія США при ОБСЄ.

Місія США при ОБСЄ висловила серйозне занепокоєння через те, що цивільні на непідконтрольних уряду України територіях продовжують страждати, а до пунктів затримання на цих територіях не пускають представників місії ООН з дотримання прав людини. Окремий розділ заяви приділено погіршенню ситуації з дотриманням прав людини в Криму і посиленню політичних переслідувань.

Дивіться також: Сергій Тарута про зустрічі у Конгресі і миротворців ООН на Донбасі

Сергій Тарута про зустрічі у Конгресі і миротворців ООН на Донбасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG