Спеціальні потреби

За вживання марихуани іммігрантам відмовлятимуть у громадянстві США


Американська влада повідомила, що іммігранти, які споживають марихуану, можуть через це не отримати американське громадянство. Це сталось напередодні неофіційного дня прихильників каннабісу 20 квітня.

Служба у справах громадянства та імміграції США (U.S. Citizenship and Immigration Services, або USCIS) випустила оновлені правила з "натуралізації", тобто набуття американського громадянства.

"Порушення федерального закону про контрольовані речовини, включаючи марихуану", свідчить про відсутність "високоморальності" кандидата на отримання громадянства США, що є обов'язковою передумовою, - йдеться на сайті USCIS.

"Із 1996 року деякі штати та Округ Колумбія ухвалили закони із декриміналізації виробництва, зберігання, розповсюдження та використання з медичною та немедичною (рекреаційною) метою", але федеральний закон вважає це незаконним, а отже може призвести до негативних наслідків у процесі імміграції.

Тим часом, більшість кандидатів у президенти на виборах 2020 року від демократів підтримують легалізацію марихуани. Деякі представники Конгресу намагались досягти легалізації наркотику на федеральному рівні, однак республіканці опирались законодавчим змінам.

Рекреаційний або медичний каннабіс легалізований у 33 американських штатах та Окрузі Колумбія. 65% американців підтримують узаконення, адже вважають марихуану менш шкідливою, ніж алкоголь, і менш небезпечною за інші наркотики.

Інший аргумент прихильників легалізації - збільшення податкових надходжень від узаконеної індустрії. А от критики вважають, що це призведе до збільшення доступності наркотику, а отже сприятиме ще ширшому вживанню.

Дивіться також: «Названі» дідусі та бабусі: як працює американська програма для літніх людей. Відео

«Названі» дідусі та бабусі: як працює американська програма для літніх людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

  • 16x9 Image

    Марія Прус

    В українській службі Голосу Америки з 2016 року. Висвітлює політику, культурні та соціальні події, а також життя української громади у США. Має ступінь магістра Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

XS
SM
MD
LG