Спеціальні потреби

Щонайменше 57 медійників загинули в Україні за час повномасштабної війни - НСЖУ


Люди віддають останню шану воїну-добровольцю, 36-річному Олександру Махову, відомому українському журналісту, убитому російськими військами. Михайлівський собор у Києві, 9 травня 2022 р. (AP Photo/Efrem Lukatsky )
Люди віддають останню шану воїну-добровольцю, 36-річному Олександру Махову, відомому українському журналісту, убитому російськими військами. Михайлівський собор у Києві, 9 травня 2022 р. (AP Photo/Efrem Lukatsky )

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні загинуло щонайменше 57 медійників. Про це у Нью-Йорку заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко на заході, присвяченому Всесвітньому Дню свободи преси, повідомляють у НСЖУ.

Виступаючи у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку Томіленко зазначив, що серед загиблих є "і професійні журналісти, і цивільні жертви, і герої-медійники в лавах ЗСУ".

"Однією з останніх жертв є Богдан Бітік, український фіксер італійського видання La Repubblica, якого росіяни вбили минулого тижня у Херсоні", - повідомив голова Національної спілки журналістів України.

Окрім того, Томіленко під час виступу наголосив, що Росія викрадає та незаконно ув’язнює медійників: "Щонайменше один цивільний журналіст, якого захопили у березні минулого року, досі перебуває за ґратами в Росії. Це журналіст агенції УНІАН Дмитро Хилюк з Києва. Ми вимагаємо від Росії звільнити Дмитра Хилюка, звільнити всіх незаконно засуджених кримськотатарських журналістів, також засуджених у Криму Владислава Єсипенка та Ірину Данилович."

Голова Національної спілки журналістів України у своїй промові також згадав затриманого в Росії американця, журналіста видання The Wall Street Journal: "Цими днями на прикладі Евана Гершковича ми бачимо як тоталітарна Росія готова застосовувати свої відомі репресивні практики до кожного незалежного журналіста."

Комітет із захисту журналістів, базований у Нью-Йорку, підтверджує загибель в Україні 16 журналістів від моменту повномасштабного вторгнення Росії. Інформація про це міститься на сайті комітету.

Серед них, зокрема, 51-річний громадянин США Брент Рено, який загинув 13 березня 2022 року під час обстрілу в Ірпені, виконуючи в Україні редакційне завдання американського журналу Time.

Форум

XS
SM
MD
LG