Спеціальні потреби

Євросоюз відзначає 60-ліття напередодні «Брекзиту»


Демонстранти цілують одне одного, поки готуються взяти участь у демонстрації на підтримку Європейського Союзу в Римі в суботу, 25 березня 2017 року. У цей день лідери ЄС зібралися в Римі, щоб відзначити 60-ту річницю блоку.
Демонстранти цілують одне одного, поки готуються взяти участь у демонстрації на підтримку Європейського Союзу в Римі в суботу, 25 березня 2017 року. У цей день лідери ЄС зібралися в Римі, щоб відзначити 60-ту річницю блоку.

Європейський Союз відзначив 60 років з моменту його створення підписанням нового договору в Римі в суботу, за чотири дні до початку офіційного виходу Британії з блоку.

Представники двадцяти семи країн зустрілися, щоб підписати нову декларацію на Капітолійському пагорбі, де в 1957 році шість держав-засновників підписали Римський договір, який знаменував створення Європейського економічного співтовариства.

«Доведіть сьогодні, що ви лідери Європи, що ви можете дбати про цю велику спадщину, яку ми успадкували від героїв європейської інтеграції 60 років тому», – наголосив президент ЄС Дональд Туск.

Хоча лідери ЄС відновили свої зобов’язання щодо блоку і заявили, що «Європа є наше спільне майбутнє», питання про майбутнє Європи без Великобританії було однією з багатьох проблем, що насувається.

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей була відсутньою на переговорах, проведених у суботу. На вулиці Риму вийшли десятки тисяч протестувальників, частина з яких виступала за Європу, інша частина – проти. Серед протестувальників були і ті, що виступали проти «Брекзиту.»

Дивіться також: Як на кордонах ЄС брязкають зброєю, аби унеможливити агресію з боку Росії

Як на кордонах ЄС брязкають зброєю, аби унеможливити агресію з боку Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG