Спеціальні потреби

Очолена Саудівською Аравією коаліція закриває перехідні пункти на кордонах Ємену


Міжнародний аеропорт ім. короля Халіда в Ер-Ріяді
Міжнародний аеропорт ім. короля Халіда в Ер-Ріяді

Очолена Саудівською Аравією коаліція, яка веде боротьбу з повстанцями-хуситами на території Ємену, тимчасово закриває сухопутні перехідні пункти, морські порти та аеропорти Ємену та звинувачує Іран у відповідальності за ракетну атаку на Ер-Ріяд.

У заяві коаліційних сил, яку оприлюднило в понеділок саудівське державне інформаційне агентство SPA, сказано, що закриття перехідних пунктів пов’язане з «уразливістю в теперішніх контрольних процедурах», які дозволяють повстанцям отримати балістичні ракети і військову техніку та що буде взято до уваги потреби гуманітарнимх організацій.

Саудівська Аравія часто звинувачує Іран у наданні допомоги повстанцям, які борються проти міжнародно визнаного уряду Ємену. Проте Іран заперечує, що надає повстанцям військову допомогу.

В суботу Саудівська Аравія перехопила балістичну ракету, яку запущено з території Ємену в напрямку Міжнародного аеропорту імені короля Халіда, що на північний схід від Ер-Ріяда. Відповідальність за це взяли на себе повстанці-хусити, які заявили, що ракету запущено у відповідь на бомбардування, в результаті яких загинули цивільні.

Організації прав людини багато разів піддавали критиці очолену саудівцями коаліцію з часу, коли у 2015 році вона розпочала повітряні удари на підтримку президента Ємену Абду Рабу Мансура Гаді. У результаті конфілікту загинуло вже 10 тисяч людей і мільйонам потрібна продовольча допомога.

У заяві коаліції також сказано, що підтримка Іраном повстанців-хуситів «становить очевидний акт агресії, який скерований проти сусідніх держав, який загрожує миру і безпеці в регіоні та в усьому світі». Далі сказано, що дії Ірану можна вважати «актом війни» проти Саудівської Аравії, і що вона має право відреагувати відповідним способом.

Однак представник Міністерства закордонних справ Ірану Багман Гасемі у понеділок відкинув саудівські звинувачення, називаючи їх «безпідставними, безвідповідальними, шкідливими і провокативними».

Дивіться також: Як у Стенфорді зустрічали Святослава Вакарчука і нових українських лідерів

Як у Стенфорді зустрічали Святослава Вакарчука і нових українських лідерів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG