Спеціальні потреби

У Ємені поглиблюється політична криза


Демонстранти під час похорону в Сані
Демонстранти під час похорону в Сані

Президент Ємену Алі Абдалла Салех заявив, що його підтримує більшість населення країни, незважаючи на те, що високопоставлені армійські генерали і племінні лідери покидають його автократичний режим і висловлюють підтримку демонстрантам. Президент зробив таку заяву в понеділок після того, як ще один відомий єменський генерал Алі Мохсен аль-Ахмар заявив про свою підтримку «мирної революції молоді». Після заяви генерала на вулицях столиці країни з’явилися танки. Це вже третій генерал, які підтримав антиурядовий рух.

Тимчасом генеральний секретар ООН Пан Гі Мун осудив застосування зброї силами безпеки і заявив, що обов’язком уряду є захищати цивільне населення.

У понеділок Пан Гі Мун сказав також, що немає альтернативи діалогу щодо політичних, соціальних і економічних реформ для врегулювання політичної кризи в Ємені.

Серед дедалі більших протестів з вимогами відставки президента в неділю він усунув весь кабінет міністрів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG