Спеціальні потреби

Володимир Єльченко обговорив справу Надії Савченко з генеральним секретарем ООН


У вівторок у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку відбулась зустріч постійного представника України при ООН Володимира Єльченка з генеральним секретарем Пан Гі Муном. Зустріч відбулася з ініціативи української сторони.

Голова української місії поінформував генерального секретаря ООН про оголошений у Росії незаконний «вирок» депутату Верховної Ради України та члену української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи Надії Савченко. Український дипломат наголосив, що неправомірне рішення російського суду у вигляді 22 років позбавлення волі Н.Савченко базується на сфабрикованих матеріалах слідства.

Представник України підкреслив, що порушення Росією універсальних норм права, а також імунітету депутата ПАРЄ, стало чітким сигналом міжнародній спільноті про неприпустимість потурання основоположних принципів та норм державою, яка є одним із постійних членів Ради Безпеки ООН.

Пан Єльченко також зазначив, що справа Надії Савченко, а також інших українських політичних заручників, яких незаконно утримує Росія, є наочною демонстрацією того, що там відсутнє правосуддя є лише гібридне судочинство як елемент гібридної війни проти України та загальнолюдських цінностей.

Генеральний секретар ООН висловив стурбованість ситуацією навколо українки Надії Савченко. Пан Гі Мун зазначив, що це питання і надалі порушуватиметься ним при зустрічах з російськими високопосадовцями і запевнив, що Україна може розраховувати на його підтримку.

Дивіться також: Цей неочікуваний спосіб боротьби з пропагандою Кремля запропонували сенатор

Цей неочікуваний спосіб боротьби з пропагандою Кремля запропонували сенатори. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

XS
SM
MD
LG