Спеціальні потреби

Вимога відставки Яценюка: необхідність чи бажання Кремля?


«Каплін разом із хлопцями зі «Свободи» відпрацьовують московський сценарій Путіна із дестабілізації ситуації в країні» – Геращенко

Троє народних депутатів: депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Каплін і позафракційні депутати з міжфракційного об’єднання «Свобода» Андрій Іллєнко та Юрій Левченко підготували звернення до Генеральної прокуратури та Служби безпеки України з проханням надати інформацію про те, де саме у Міністерстві внутрішніх справ відбувався обшук 31 березня, і що під час нього було вилучено. Парламентарі стверджують, що за їхньою інформацією, обшук відбувався у кабінеті першого заступника міністра МВС Сергія Чеботаря і слідчі виявили там «чорну» бухгалтерію, гроші та злитки золота. Відтак у Верховній Раді ці народні обранці ініціюють створення спеціальної слідчої комісії, на час розслідування якої з посади прем’єр-міністра, на їхню думку, має бути відсторонений Арсеній Яценюк – як відповідальний за «своїх» міністрів і дії їхніх підлеглих. Однопартійці прем’єра стверджують, що така кампанія спрямована на дискредитацію керівника Кабміну за вказівкою Кремля.

Троє депутатів: Сергій Каплін, Андрій Іллєнко та Юрій Левченко на камери підписують своє звернення до Генпрокуратури та СБУ з вимогою підтвердити факт обшуку кабінету Сергія Чеботаря – першого заступника керівника МВС – та виявлення там «чорної» бухгалтерської звітності, що підтверджує факти корупційних діянь керівництва МВС, велику кількість іноземної валюти і навіть злитки золота.

«Просимо підтвердити дану інформацію та вказати підстави незастосування до Чоботаря Сергія Івановича запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, як було застосовано до керівництва служби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та Василя Стоєцького», – йдеться у зверненні.

Звернення народних депутатів Капліна, Левченка і Іллєнка до Генпрокуратури і СБУ щодо обшуку в МВС

Відповідь депутати очікують отримати через два дні. Втім, речниця СБУ Олена Гітлянська вже запевнила Радіо Свобода, що обшуки у МВС проводились, але не у керівництва. Більше того, вони були погоджені з МВС і «відбувались у повній взаємодії».

«Я спитала у людей, які могли б це робити (обшукувати кабінет Чеботаря – ред.), єдині, хто б міг це робити, їх там не було», – сказала Гітлянська.

За словами депутатів, вони не вперше звертаються до міністра внутрішніх справ з вимогою відсторонити від діяльності і розслідувати діяльність Сергія Чеботаря і вважають, що Арсен Аваков прикривав свого заступника. Крім того, «кришування» корупції відбувається за відома і Арсенія Яценюка, відтак прем’єр повинен бути відсторонений від посади на час розслідування, стверджують ці депутати.

Сергій Каплін

«До міністра внутрішніх справ неодноразово зверталися, в тому числі керівники фракції «Блоку Петра Порошенка», з вимогою відсторонити від діяльності і розслідувати діяльність Чеботаря, який у середовищі народних депутатів та керівництва силових структур вважається людиною, яка за масштабами розробки і реалізації брудних корупційних схем вже перевершила «пшонок», «захарченків» і «клименків». Я пов’язую покриття його діяльності і його заступників безпосередньо з загрозами банкрутства однієї з політичних партій, а саме «Народного фронту», який очолює Арсеній Яценюк. І ми переконані в тому, що на наступному тижні Яценюк повинен бути відсторонений від виконання обов’язків прем’єр-міністра України», – заявив депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Каплін.

Відтак депутати ініціюватимуть у Верховній Раді створення Тимчасової слідчої комісії для перевірки фактів «кришування» корупції.

«Це буде зроблено в рамках голосування Верховної Ради про створення Тимчасової слідчої комісії, яка має розслідувати гучні заяви пана Гордієнка, який очолював Держфінінспекцію і який, на думку Яценюка, проявляв занадто велику активність у цих розслідуваннях (Микола Гордієнко звинуватив голову уряду Арсенія Яценюка у використанні корупційних схем, вибудуваних за попередньої влади. За словами Гордієнка, внаслідок цього держава зазнала багатомільярдних збитків – ред.). Я підтверджую, що у розмові з Гордієнком він повідомив, що сума у 6,7 мільярда гривень є заниженою, щоб давати оцінку корупційним діям уряду. Після проведення додаткових розслідувань вона може складати суму у 20 мільярдів гривень. Починаємо збирати підписи з вимогою до керівництва Верховної Ради, лідерів усіх фракцій, які повинні дати своїх представників у слідчу комісію, а також підписи українських громадян. Ми їх збиратимемо, поки не буде проголосовано відповідне рішення», – додав Каплін.

Кожен заробляє політичні бали по-своєму – Величкович

Вимагати відставки прем’єра Всеукраїнське об’єднання «Свобода» почало ще на початку березня. Зокрема, про це у стінах Верховної Ради заявили Юрій Левченко і Михайло Головко. 25 березня під стінами Кабміну «свободівці» організували і відповідний мітинг. Тоді активісти принесли під стіни уряду кулю золотистого кольору з написом «Куля в лоб», а ще тримали плакати «Яценюк, за що ти звільнив Гордієнка?» Черговий мітинг під стінами парламенту «свободівці» обіцяють провести 7 квітня.


Депутат від «Народного фронту» і радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко на прохання Радіо Свобода прокоментувати ініціативу трьох його колег щодо відсторонення з посади Арсенія Яценюка, реагує обуренням. Каже, це не що інше, як «рука Кремля».

Каплін є хорошим другом колишнього міністра МВС Захарченка і разом з хлопцями зі «Свободи» відпрацьовують московський сценарій Путіна з дестабілізації ситуації в країні
Антон Геращенко

«Пан Каплін є хорошим другом колишнього міністра МВС Віталія Захарченка і разом з хлопцями зі «Свободи» вони відпрацьовують московський сценарій Путіна з дестабілізації ситуації в країні. По-друге, що стосується заяв пана Гордієнка, який був відсторонений Яценюком якраз за те, що перешкоджав розслідуванню корупційних справ, то його заяви не відповідають дійсності. Всі його звіти повинні бути опубліковані, і тоді всі, хто має очі, побачить, що там немає жодної згадки про негативні чи злочинні дії прем’єр-міністра», – каже він.

Виключно політичними спекуляціями називає заяви Капліна, Левченка та Іллєнка також і однопартієць Геращенка Микола Величкович.

Деякі депутати намагаються на якійсь темі себе пропіарити. До того ж, ми пам’ятаємо Капліна, який дуже відстоював інтереси «Інтеру»
Микола Величкович

«Я дещо скептичний до їхніх заяв. Я розумію, що деякі депутати намагаються на якійсь темі себе пропіарити. До того ж, ми пам’ятаємо Капліна, який дуже відстоював інтереси «Інтеру». Кожен заробляє політичні бали по-своєму», – переконаний він.

Удар повинен тримати Аваков – Небоженко

За своїх підлеглих відповідає міністр, в цьому випадку Арсен Аваков, тож звинувачувати прем’єр-міністра, некоректно, каже і політолог Віктор Небоженко.

Не прем’єр-міністр відповідає за гріхи, корупцію чи невдачі міністра
Віктор Небоженко

«Не прем’єр-міністр відповідає за гріхи, корупцію чи невдачі міністра. Міністр повинен карати своїх підопічних. Удар повинен тримати Аваков, а не прем’єр-міністр. Це несерйозно», – каже політолог.

Як відомо, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк вже подавав у відставку. Зокрема, перед ухваленням змін до державного бюджету 2015 року та пакету законів, підготовлених для виконання вимог МВФ, глава уряду заявив на Раді коаліції, що, якщо Верховна Рада не підтримає ці законопроекти, він піде у відставку. Схожа ситуація вже була і влітку минулого року, коли Арсеній Яценюк був готовий піти після того, як парламент спочатку провалив, але потім все ж ухвалив пакет енергетичних законопроектів.

Сьогодні ж у кулуарних розмовах у його крісло пророкують і Юлію Тимошенко, і спікера парламенту Володимира Гройсмана, і міністра фінансів Наталю Яресько.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG