Спеціальні потреби

Прем`єр-міністр України зустрічається з американськими лідерами

 • Відбулася прес-конференція Барака Обами та Арсенія Яценюка в Овальному кабінеті Білого дому. Президент США радо привітав Яценюка та висловив своє захоплення сміливістю українського народу, який стоїть за демократію та універсальне право самим обирати своє майбутнє. За словами Обами, після того як Віктор Янукович втік, Верховна рада взяла на себе відповідальність за заповнення владного вакууму, сформувавши уряд, який тепер запроваджує реформи та розпочав переговори з МВФ. І саме головне, сказав Обама, уряд відданний проведенню ранніх виборів, під час яких український народ сам зможе обрати нову владу.

  Американський президент похвалив Яценюка за його професійні якості, силу та витримку. Але тепер, продовжував Обама, Україна опинилася перед загрозою втрати суверенітету та територіальної цілісності. Дії Росії порушують міжнародні закони та договори, які вона підписала. Він погодився, що існують історичні зв’язки між двома країнами, але це не є, на його думку, підставою виходити за межі дипломатичних відносин. Ніхто не може втручатися у внутрішні справи України та говорити, що їм робити, вважає Обама.

  Американський президент назвав референдум в Криму нелегітимним та таким, який проводиться під дулом автоматів. Цей референдум, сказав Обама, порушує внутрішнє українське та міжнародне законодавство. Він відкинув пояснення російського президента Володимира Путіна про те, що подібні процеси проходили в Шотландії та інших країнах. У цих випадках, сказав Обама, відбувався довгий процес, частиною якого був центральний уряд, а жодна зі сторін не вводила на територію війська. США цей референдум не визнають.

  Якщо Росія не зупиниться, то США, ЄС та інші країни світу будуть змушені змусити Росію заплатити за свої дії, що порушують міжнародне право. Також Обама сказав, що США нададуть Україні пакет допомоги та звернувся до Конгресу з проханням якомога швидше прийняти закон, який гарантує надання кредитів на суму в 1 мільярд доларів.

  Арсеній Яценюк подякував США за підтримку. За його словами, все, що просить Україна від Росії, - дотримуватися своїх зобов’язань та залишатися в рамках дипломатичного процесу. Україна ж, в свою чергу, гарантує, що буде виконувати усі міжнародні договори. Український прем’єр заявив, що Україна, підписавши політичну частину договору с з ЄС, зможе бути і гарним сусідом та партнером Росії, але не підлеглим.
 • О шостій вечора за вашингтонським часом відбудеться прийом, який прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку влаштують лідери республіканців та демократів у Конгресі - Джон Бейнер та Ненсі Пелосі.
 • Минулого тижня Палата представників американського Конгресу прийняла законопроект, згідно з яким уряд гарантує приватні кредити для України на суму в 1 мільярд доларів. За нього проголосувало 385 конгресменів, а от 23 конгресмени його підтримати відмовилися. Очікується прийняття до кінця тижня і сенатської версії законопроекту.
 • Голова комітету Сенату США з міжнародних відносин Роберт Менендес заявив у середу, що у зв'язку з кризою в Україні він представить законопроект, що передбачає надання країні додаткової допомоги розміром в 150 мільйонів доларів, накладення санкцій проти громадян України та Росії, відповідальних за корупцію, насильство та порушення прав людини в Україні.
 • Державний секретар США Джон Керрі, який зустрівся з прем`єр-міністром Яценюком, повідомив, що поїде в Лондон на ще одну зустріч із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим для обговорення ситуації в Україні.
Державний секретар США Джон Керрі, який зустрівся з прем`єр-міністром Яценюком, повідомив, що поїде в Лондон на ще одну зустріч із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим для обговорення ситуації в Україні.
Голова комітету Сенату США з міжнародних відносин Роберт Менендес заявив у середу, що у зв'язку з кризою в Україні він представить законопроект, що передбачає надання країні додаткової допомоги розміром в 150 мільйонів доларів, накладення санкцій проти громадян України та Росії, відповідальних за корупцію, насильство та порушення прав людини в Україні.
Відбулася прес-конференція Барака Обами та Арсенія Яценюка в Овальному комітеті Білого дому. Президент США радо привітав Яценюка в Білому домі та висловив своє захоплення сміливістю українського народу, який стоїть за демократію та універсальне право самим обирати своє майбутнє.

За словами Обами, після того як Віктор Янукович втік, Верховна рада взяла на себе відповідальність за заповнення владного вакууму, сформувавши уряд, який тепер запроваджує реформи та розпочав переговори з МВФ. І саме головне, сказав Обама, вони віддані проведенню виборів, під час яких український народ сам зможе обрати нову владу.

Американський президент похвалив Яценюка за його професійні якості, силу та витримку.
Але тепер, продовжував Обама, Україна опинилася перед загрозою втрати суверенітету та територіальної цілісності.

Дії Росії порушують міжнародні закони та договори, які вона підписала. Він погодився, що існують історичні зв’язки між двома країнами, але це не є, на його думку, підставою виходити за межі дипломатичних відносин. Ніхто не може втручатися у внутрішні справи України та говорити, що їм робити, вважає Обама.

Американський президент назвав референдум в Криму нелегітимним та який проводиться під дулом автоматів. Цей договір, сказав Обама, порушує внутрішнє українське та міжнародне законодавство. Він відкинув пояснення Путіна про те, що подібні процеси проходили в Шотландії та інших країнах. У цих випадках, сказав Обама, відбувався довгий процес, частиною якого був центральний уряд, а жодна зі сторін не вводила на територію війська. США цей референдум не визнають.

Якщо Росія не зупиниться, то США, ЄС та решта світу будуть змушені змусити Росію заплатити за свої дії, що порушують міжнародне право. Також Обама сказав, що США нададуть Україні пакет допомоги та звернувся до Конгресу з проханням якомога швидше прийняти закон, який гарантує надання кредитів на суму в 1 мільярд доларів.

Арсеній Яценюк подякував США за підтримку. За його словами, все, що просить Україна від Росії, - дотримуватися своїх зобов’язань та залишатися в рамках дипломатичного процесу. Україна ж, в свою чергу, гарантує, що буде виконувати усі міжнародні договори. Український прем’єр заявив, що Україна, підписавши політичну частину договору с з ЄС, зможе бути і гарним сусідом та партнером Росії, але не підлеглим.
XS
SM
MD
LG