Спеціальні потреби

Навіщо Яценюк поїхав до Вашингтона?


Київ – Під час свого візиту до США один із лідерів української опозиції Арсеній Яценюк донесе позицію опонентів Віктора Януковича американській стороні. Про це заявляють депутати від «Батьківщини».
Натомість провладні депутати стверджують, що Яценюк полетів до США, щоб, повернувшись додому, похвалитися зустрічами із впливовими співбесідниками в Америці. А експерти припускають, що таким чином він хоче завоювати прихильність Заходу, який практично остаточно поставив на Віталія Кличка як кандидата в президенти України від опозиції.

У рамках кількаденного візиту Арсенія Яценюка до Вашингтона він зустрічатиметься з офіційними особами адміністрації президента, Сенату та Конгресу США. 24 червня Арсеній Яценюк виступить з публічною лекцією в Інституті Брукінгза (Brookings Institute) на тему «Інвестиції у майбутнє України: визначення політичних та економічних можливостей». Поспілкується один із лідерів опозиції і з представниками громадських організацій, експертами, українською діаспорою, йдеться у повідомленні прес-служби всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», лідером фракції якої у Верховній Раді є Яценюк.

Те, що американська сторона хоче вкотре почути Ярсенія Яценюка ще раз підтверджує – позиція офіційного Києва її давно вже не задовольняє, – переконує член ВО «Батьківщина» Леонід Ємець.
Це буде достатньо комплексна зустріч. В тому числі і питання звільнення Юлії Володимирівни
Леонід Ємець

«Це буде достатньо комплексна зустріч. В тому числі і питання звільнення Юлії Володимирівни, перш за все, як символ тих політв’язнів, які сьогодні є в Україні», – конкретизує Ємець.

Поки Віталій Кличко «хизується» зустрічами з євродепутатами, Арсеній Яценюк їде до своїх «американських спонсорів», – стверджує регіонал Вадим Колесніченко. І неважливо, з чим Яценюк з Вашингтона приїде, головне, що він зможе потім похвалитися, що пив каву з важливими американцями, додає він.

Це намагання отримати підтримку, продемонструвати українському суспільству, партнерам по опозиції, що він прийнятна особа для Америки
Вадим Колесніченко
«Це намагання отримати підтримку, продемонструвати українському суспільству, партнерам по опозиції, що він прийнятна особа для Америки. Тому що Америку всі сприймають набагато вище, ніж Європу», – пояснює Колесніченко.

Боротьба Яценюка з Кличком за Захід

Арсеній Яценюк бореться із Віталієм Кличком за Захід, поки той остаточно не поставив на останнього, припускає політолог, експерт Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький. Але при цьому Яценюк, на думку політолога, бореться аж ніяк не за підтримку Америки для України. У цьому чи подібних візитах головне, аби Яценюка не списали раніше, ніж він очікує, стверджує експерт. Адже, якщо у владі вирішать, що основним конкурентом Віктора Януковича на президентських виборах буде Кличко, то почнеться більший тиск і на Тимошенко, а через неї і на Яценюка, і на всіх інших, щоб вони не протистояли Кличку, або, взагалі, познімали свої кандидатури на користь головного «ударівця» ще до виборів. Водночас Америка і так робить все можливе для України.

Йому потрібно починати серйозну роботу у західному напрямку, щоб його раніше не списали і не почали, грубо кажучи, тиснути
Олексій Голобуцький
«На такому рівні вони можуть і далі й без Яценюка цим займатись. Вони чудово розуміють, чим загрожує подальша узурпація влади в Україні, якщо вона буде відбуватися. Тому, звичайно, він може закликати, просити, але на Заході самі чудово все розуміють. Тут мова йде винятково про психологічне. У Яценюка ще не все загублено з точки зору його участі у другому турі (президентських виборів у 2015 році – ред.), тому йому й потрібно починати серйозну роботу у західному напрямку, щоб його раніше не списали і не почали, грубо кажучи, тиснути», – говорить політолог.

Тим часом Віталій Кличко заявив в інтерв’ю Радіо Свобода, що об'єднання його партії з «Батьківщиною» не буде, і рішення про це ухвалили ще до парламентських виборів.

«Опозиціонерам варто об’єднувати зусилля у парламенті. Але в позапарламентській роботі у нас – різні платформи, різний виборець і не завжди один плюс один буде два», – наголосив Кличко.

Візит Арсенія Яценюка до Сполучених Штатів триватиме до 26 червня.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG