Спеціальні потреби

Верховна Рада не підтримала відставку Яценюка


Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України
Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України

«За» відставку прем’єр-міністра України лише проголосували 16 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Верховна Рада не прийняла заяву Арсенія Яценюка про відставку з посади голови уряду України.

«За» відставку проголосували лише 16 народних депутатів - два з Партії регіонів, 14 позафракційних.

Питання про відставку глави уряду депутати розглядали у відкритому режимі, незважаючи на те, що сьогоднішнє засідання Верховної Ради відбувалося в закритому режимі. До парламенту прибув президент Петро Порошенко, який звернувся до українських законодавців із закликом підтримати уряд.

Нагадаємо, 24 липня прем’єр Яценюк подав заяву про відставку у зв’язку з розпадом коаліції й блокуванням урядових ініціатив.

У своєму виступі Яценюк заявив, що завдяки голосуванню парламенту за урядові законопроекти Україні вдалося уникнути дефолту:

«Нині у світовій економіці є дві новини. Перша - це те, що Аргентина оголосила дефолт, а друга – що Україна не оголосила дефолту й ніколи його не оголосить!».

Відтак прем’єр подякував депутатам за довіру і роботу, а ті, у свою чергу, на заклик голови ВР Олександра Турчинова, проводили його оплесками.

Тим часом, за повідомленням спікера, на початку відкритої частини сьогоднішнього засідання парламенту, Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроект щодо реформування системи управління єдиної газотранспортної системи України.

Турчинов повідомив, що в закритому режимі депутати заслухали інформацію міністра оборони щодо ситуації в зоні АТО, ратифікували угоду між Україною й Австралією про направлення австралійського персоналу до України у зв’язку з катастрофою літака «Малайзійських авіаліній», а також ратифікувала угоду між Україною й Нідерландами про міжнародну місію захисту розслідування.

Водночас в цілому ухвалили закон про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо вдосконалення окремих положень. Крім того, в цілому депутати ухвалили закон про внесення змін до Державного бюджету України на 2014 рік щодо коригування показників.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG