Спеціальні потреби

Кремль може дати кредит Януковичу


Андрій Бєлоусов
Андрій Бєлоусов
Помічник російського президента Андрій Бєлоусов дав зрозуміти, що Москва готова надати Україні кредит, щоб допомогти їй впоратися з економічними проблемами і зберегти свій вплив на неї.

Як заявив Бєлоусов, питання про кредит для України може бути вирішене у вівторок на переговорах російського лідера Володимира Путіна з українським президентом Віктором Януковичем, який звернувся про допомогу до Москви після того, як минулого місяця відмовився від угоди про вільну торгівлю з ЄС.

«Я не виключаю того, що кредит, якщо буде таке прохання, буде наданий», - цитує слова чиновника агентство «Інтерфакс».

Бєлоусов відзначив також, що без позик з тієї чи іншої сторони Україна просто не зможе підтримувати економічну стабільність.

Україні необхідна допомога, щоб заповнити дефіцит бюджету на наступний рік у розмірі 17 мільярдів доларів, що майже дорівнює валютним резервам Центробанку країни.

Бєлоусов не уточнив, скільки Росія готова надати Україні.

Янукович зіткнувся з масовими антиурядовими протестами після свого рішення зробити різкий поворот від Європи до Росії, однак українська влада дала зрозуміти, що, на її думку, ЄС не готовий дати їм достатньо коштів для вирішення економічних проблем країни.

У неділю ЄС призупинив роботу над торговельною і політичною угодою, яка обговорювалася з Україною, звинувативши Росію в чиненні тиску на колишню радянську республіку з метою запобігти її зближенню з Заходом.

Янукович, однак, не сказав, чи збирається він піддатися закликам Росії і вступити в створений нею, Білоруссю та Казахстаном Митний союз.

Крім позик, Україна хоче отримати знижку на російський газ, який вона зараз купує за ціною близько 400 доларів за тисячу кубометрів.

Прем'єр-міністр Микола Азаров в неділю заявив, що сподівається досягти угоди щодо зниження цін на газ.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG