Спеціальні потреби

Янукович дав інтерв’ю російському каналу: ніхто Майдан зброєю не розганяв


Віктор Янукович, який перебуває в розшуку Інтерполу, дав інтерв'ю телеканалу «НТВ-Росія». Про це повідомляється на сайті телеканалу. Інтерв'ю Януковича вийде о 19:00 за московським часом у передачі «Центральне телебачення».

«Рівно рік тому він знайшов тільки цей вихід − тікати. Віктор Янукович, президент без країни. Чого він боявся найбільше, у чому була його головна помилка і що рік потому він може сказати Україні?» – йдеться в анонсі телеканалу.

Водночас, в мережі Youtube вже з'явилося заявлене інтерв'ю. В ньому Янукович говорить, що Майдан не розстрілював.

«Не дивлячись на те, що мене провокували, провокували правоохоронні органи на дії у відповідь, ніхто Майдан не розігнав зі зброєю, танками, бронетехнікою, як мене до цього підштовхували. Я прагнув до миру. Мені влада ціною крові не потрібна була. Тому я погодився підписувати 21 лютого домовленість з опозицією», − сказав утікач.

І додав, що робив усе, щоб уникнути кровопролиття.

«Я думав, що я зроблю все, щоб не допустити кровопролиття. Я краще вийду із зони конфлікту. Нехай вони подивляться на цю владу. Я ніколи не думав, що вони розпочнуть війну проти свого народу».

Іншою заявленою темою передачі є «Екстремісти - фанатики « Ісламської держави», що перетворюють людей на зомбі…».

12 січня Інтерпол оголосив Віктора Януковича в розшук за звинуваченням у зловживанні владою і вбивстві. Раніше він був оголошений у міждержавний розшук МВС.

Янукович втік з Києва в ніч на 22 лютого 2014 року і невдовзі остаточно залишив Україну. У той же день Рада визнала його таким, що самоусунувся від виконання своїх обов’язків, і призначила в.о. президента Олександра Турчинова. Разом з тим, Янукович у своїх заявах продовжує говорити, що є легітимним президентом України, оскільки в країні, за його словами, відбувся переворот.

Віктор Янукович – фігурант щонайменше шести кримінальних справ, зокрема його підозрюють у причетності до масових убивств мітингувальників під час Євромайдану. Верховна Рада позбавила Януковича звання президента України.

Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG