Спеціальні потреби

Янукович обіцяє підписати рішення Ради про лікування Тимошенко за кордоном


Президент України Віктор Янукович заявляє, що Верховна Рада може ухвалити рішення про можливість лікування екс-прем’єра Юлії Тимошенко за кордоном й обіцяє підписати такий закон.

«Нині політичні сили, які представлені в парламенті, підготували законопроект, який дасть змогу вирішити це завдання. Сьогодні в Україні немає закону, який дозволив би Тимошенко виїхати за кордон. Як тільки це питання в парламенті буде вирішено, і у мене на стіл ляже цей закон, тоді буде питання до президента. Звісно, якщо парламент ухвалить цей закон, я його підпишу», – сказав президент сьогодні в Донецьку.

«Далі, які там будуть механізми... Найімовірніше, це буде суд, який ухвалюватиме рішення про порядок виїзду, збереження якихось гарантій», – пояснив президент.

Тимошенко відбуває 7-річне ув’язнення у справі про укладення газових контрактів із Росією в 2009 році.

Звільнення або відправлення на лікування за кордон колишнього прем’єра є однією з умов підписання угоди про асоціацію України з ЄС. Цю угоду Київ розраховує укласти на саміті «Східного партнерства», що відбудеться в листопаді у Вільнюсі.

Напередодні в своєму блозі польський євродепутат Марек Сівец повідомив, що Європа запропонувала застосувати до Юлії Тимошенко «часткове помилування», за якого колишній премʼєр отримає свободу, але муситиме сплатити 200 мільйонів доларів штрафу і втратить громадянські права на 3 роки.

15 жовтня стало відомо, що Євросоюз запропонував президенту Віктору Януковичу застосувати до екс-прем’єра Юлії Тимошенко процедуру «часткового помилування».

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG