Спеціальні потреби

Янукович втрачає підтримку народу


Янукович втрачає підтримку народу
Янукович втрачає підтримку народу

Лише 10% українців підтримують діяльність діючого президента Віктора Януковича. Натомість опозиційна та засуджена лідерка Юлія Тимошенко має найбільшу підтримку серед українських політиків – 14,3%. Такі дані оприлюднила соціологічна служба Центру Разумкова.

Опитування проводилися наприкінці вересня-початку жовтня 2011. Респонденти визначали діяльність якого діяча вони підтримують найбільше. Так, більшість українців підтримали Юлію Тимошенко (14,3%), а найменше – генерального прокурора Віктора Пшонку (0,8%).

Разом з тим соціологи зазначають, що порівняно із подібним опитуванням у травні 2011 року значно зросла підтримка екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко (з 11,9% до 14,3%) та Арсенія Яценюка (з 8,6% до 11,9%). Також зросла частка тих, хто не підтримує діяльність Віктора Януковича – з 48,1% до 54,6%.

Про падіння рейтингів Віктора Януковича свідчать і результати жовтневого дослідження «Українського демократичного кола», яке проводилося на замовлення громадської організації Інститут політики (засновник – Микола Томенко).

За даними опитування, в цілому не схвалюють діяльність Януковича дві третини українців (66,3%). При цьому схвалюють – 23,8% опитаних. «Українське демократичне коло» також вказує, що, порівняно із попередніми опитуваннями у травні 2010 року, підтримка президента значно зменшилась, а кількість тих, хто не схвалює натомість зросла.

Інші результати представляє Центр соціальних досліджень «Софія» (директор – Андрій Єрмолаєв, також є директором Національного інституту стратегічних досліджень при президентові України). Респонденти відповідали на питання – «Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, за кого б ви проголосували?». Найвищі результати отримали Віктор Янукович (22,9%) та Юлія Тимошенко (17,9%). Також достатню підтримку отримав Арсеній Яценюк – 12,6%.

Cоціологи «Софії» зробили висновок, що «судовий процес не став підставою для формування у масовій свідомості образу Юлії Тимошенко як жертви політичних репресій, як не сприяв зростанню її електорального рейтингу». У результатах дослідження вказується, що на початку вересня Тимошенко підтримували 20,0% опитаних, а у жовтні – 17,9%.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG