Спеціальні потреби

Янукович і Медведєв провели разом чорнобильські роковини


Президенти Янукович і Медведєв на чорнобильських відзначеннях
Президенти Янукович і Медведєв на чорнобильських відзначеннях

25-ті роковини Чорнобильської катастрофи президенти України і Росії провели разом. Першу половину дня Віктор Янукович та Дмитро Медведєв вшановували пам’ять ліквідаторів та жертв трагедії у зоні відчуження. Екскурсоводом по Чорнобилю виступив міністр МНС Віктор Балога. Лідери держав відвідали освячення дзвіниці Свято-Іллінського Чорнобильського храму, а також заклали перший камінь у фундамент майбутнього пам’ятника ліквідаторам наслідків аварії.

Віктор Янукович висловив подяку президенту Медведєву за те, що він «приїхав розділити скорботу» із Україною. «Ліквідаторів, які працювали тут 25 років тому, долаючи наслідки вибуху на 4-му енергоблоці, тоді ще не розділяли кордони. Це були українці, росіяни, білоруси… Це були народи, які спільно боролися з наслідками цієї аварії», – заявив президент України.

Також Віктор Янукович подякував за внесок Росії у фінансування проекту «Укриття». Дмитро Медведєв у відповідь нагадав, що питання безпеки атомної енергетики сьогодні стало ще актуальнішим з огляду на японську трагедію, а також заявив, що задля безпеки у майбутньому світ повинен підготувати нові міжнародні конвенції.

«Сьогодні я направив пропозиції лідерам найбільших світових держав, а також нашим друзям та партнерам із Співдружності Незалежних Держав (звісно, й України), спрямовані на те, щоб забезпечити належний розвиток ядерної енергетики у світі, водночас запобігаючи глобальним катастрофічним наслідкам», – сказав Дмитро Медведєв.

О другій половині дня лідери країн обговорили питання двосторонніх взаємин України та Росії, зокрема й чорнобильські питання. Так, Дмитро Медведєв додав, що Росія й надалі продовжить співпрацювати із Україною щодо спорудження об’єкта «Укриття».

Український уряд 26 квітня відкрив Монумент на честь працівників та ветеранів органів внутрішніх справ – учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Також прем’єр-міністр Микола Азаров взяв участь у мітингу-реквієму з нагоди відзначення роковин. Микола Азаров пообіцяв, що уряд намагатиметься виконати всі свої зобов’язання перед громадянами-ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

«Все, що можливо, робиться зараз, і все буде робитися по мірі того, як економіка буде розвиватися і дасть можливість нам сповна заплатити тим людям, які не жаліли свого здоров’я і життя», – заявив прем’єр-міністр.

Заступник голови Верховної ради України Микола Томенко в свою чергу прокоментував, що кращим подарунком уряду ліквідаторам стане відкликання законопроекту, який стосується обмеження їх (ліквідаторів) пільг.

«До сьогоднішнього дня уряд не відкликав цей законопроект, а отже під загрозою навіть ті невеликі пільги для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які є на сьогоднішній день», – сказав Микола Томенко.

Так, Кабінет міністрів вніс законопроект, яким пропонується внести зміни до інших законів України стосовно обсягів та порядку надання соціальних гарантій і пільг ряду соціальних груп, таких як ветерани війни, учасники бойових дій, а також учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

XS
SM
MD
LG