Спеціальні потреби

Українці розчарувалися у Януковичі


Українці розчарувалися у Януковичі
Українці розчарувалися у Януковичі

Погіршення у різних сферах життя, невпевненість у завтрашньому дні, розчарування у діючій владі – з таким багажем українці переходять у наступний рік. Досить песимістичні дані напередодні Нового року оприлюднив Центр Разумкова.

Найбільшим розчаруванням року українці назвали президента України Віктора Януковича (32,3%), а також представників діючого уряду – Сергія Тігіпка (11,7%) та Миколу Азарова (8,3%). Разом з тим Віктора Януковича віднесли і до політика року (9,2%), проте найчастіше в цій категорії згадували Юлію Тимошенко (16,1%). Ув’язнення колишньої прем’єрки також стало і подією 2011 року для опитуваних (40,5%).

Саме невдала економічна та соціальна політика діючої влади спричинила падіння рейтингів та довіри до неї, вважають у Центрі Разумкова.

«Якщо не зміниться, в першу чергу, економічна політика, то можна прогнозувати, що до президентських виборів 2015 року Янукович підійде із показниками, з якими Ющенко підійшов до виборів у 2010 році», – говорить директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

Також соціологи зазначили, що коли у 2010 році діяльність уряду українці оцінювали гірше за діяльність президента, то цього року цифри майже зрівнялися.

Хоча більшість громадян України (64,5%) не бачить покращень у країні, влада наводить приклади, що зростання таки є. «Ми вперше за багато років вийшли з нормальними показниками інфляції: ми завершуємо рік з показником 4,4%, ну, максимум 4,5%», – заявив журналістам прем’єр-міністр Микола Азаров. Також урядовець додав, що «зміни не відбуваються так швидко, як би хотілося, але вони відбуваються у відповідності з можливостями держави». Про відновлення економічного зростання говорив і Віктор Янукович під час своєї підсумкової прес-конференції.

Тим не менш, наприкінці 2011 року показники рейтингу Партії регіонів та Віктора Януковича значно впали не тільки по всій Україні, але й на Сході, де мешкає основний електорат регіоналів.

Натомість зростають показники опозиційної партії «Батьківщина». І дослідження центру Разумкова, і фонду «Демократичні ініціативи» показують, що якби вибори до парламенту відбулися найближчим часом, українці радше віддали б свій голос за біло-червоних, аніж за біло-блакитних.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG