Спеціальні потреби

У світі відзначили День свободи преси


Президент Барак Обама і блогер Дью Кай

3 травня - Всесвітній день свободи преси. Він відзначається з 1993 року за ініціативою ООН, щоб нагадати про значення фундаментальних принципів свободи преси.

Разом з тим, як підкреслює ООН - це і привід привернути увагу громадськості до фактів порушення свободи преси, нагадавши про те, що в десятках країн світу публікації піддаються цензурі, ЗМІ - штрафам та закриттю, а журналісти і редактори - переслідуванням і арештам: на них здійснюються напади, а часом їх навіть убивають.

Напередодні Всесвітнього дня свободи преси президент Обама зустрівся в Білому домі з трьома журналістами-іммігрантами. Як підкреслив президент, всім їм довелося випробувати жорстке поводження на батьківщині, і сьогодні вони продовжують журналістську діяльність у Сполучених Штатах, які надали їм політичний притулок.

Дью Кай з В'єтнаму - блогер, який пише про права людини та релігійні свободи, один з провідних захисників свободи преси в своїй країні. Він провів шість років за ґратами і був звільнений у жовтні минулого року.

Лілі Менгеша з Ефіопії писала статті про існуючу в її країні практику насильницької видачі дівчаток заміж. Вона піддавалася переслідуванням і арештам у зв'язку з її роботою в Національному фонді на захист демократії. У 2012 році Лілі працювала перекладачкою, допомагаючи кореспонденту «Голосу Америки» в Ефіопії, і була затримана разом з журналістом в Аддіс-Абебі за «незаконну репортерську діяльність».

Фатіма Тлісова - родом з Північного Кавказу - працює в Російській службі «Голосу Америки»

Як зазначив президент Обама, «вона готувала репортажі про військові операції на Північному Кавказі, а також про корупцію та зникнення людей. На неї нападали, її викрадали і навіть катували. Сьогодні вона працює на «Голосі Америки» і нещодавно передавала репортажі з Бостона, де проходив суд над одним з організаторів теракту під час Бостонського марафону».

Повернувшись у відділ після зустрічі з Обамою, Фатіма Тлісова сказала, що можливість зустрітися і поговорити з президентом справила на неї глибоке враження. Проте особливо важливо, за її словами, те, що президент Сполучених Штатів передав журналістам в Росії.

«Оскільки вбивства, арешти та залякування журналістів - не тільки покарання, а й сигнал, що направляється всім іншим журналістам, жорстке поводження (з журналістами) сприяє посиленню самоцензури», - так висловила цю думку Фатіма Тлісова.

В Індексі свободи преси за 2015 відзначається негативний вплив конфліктів на свободу інформації. «Репортери без кордонів» - організація, яка складає цей індекс, констатує, що він «підкреслює погіршення ситуації в плані свободи інформації в усьому світі». За словами представників організації, «свобода преси стає все більш обмеженою на всіх континентах».

Дивіться також: У Криму преса "вільна" - майже як у КНДР

У Криму преса "вільна" - майже як у КНДР
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00


XS
SM
MD
LG