Спеціальні потреби

ВООЗ закликає до застосування антиретровірусної терапії у боротьбі з ВІЛ/СНІДом


Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом підкресленням потреби поширення антиретровірусної терапії на всіх людей, які страждають від ВІЛу.

ВООЗ повідомляє, що приблизно 16 мільйонів із 37 мільйонів людей, які страждають від імунодефіциту людини, вірусу, що спричиняє СНІД, приймають суміш медикаментів, і що їх масове приймання – це спосіб припинення епідемії СНІДу протягом одного покоління.

Результати дослідів вказують на те, що особи, які розпочали лікування незабаром після зараження вірусом, менш схильні до передачі вірусу іншим особам і що вони навіть краще почувають себе.

У результаті того ВООЗ закликає до поширення перевірок, щоб люди знали, чи вони заражені вірусом і раніше розпочали лікування, якщо результат виявиться позитивним. Лікування антиретровірусними препаратами може запобігти 21 мільйону смертельних випадків, пов’язаних зі СНІДом, і 28 мільйонам нових заражень до 2030 року.

Як заявила помічник директора ВООЗ Вінні Мпанджу-Шумбушо, «ВІЛ залишається важливим викликом, який привертає увагу до слабких сторін системи охорони здоров’я і прогалин у загальній системі медичного страхування.

Сполучені Штати також повідомили у вівторок про новий план, який зосереджує увагу на поширенні перевірок, універсальному лікуванні антиретровірусними препаратами осіб з ВІЛом, наданні медикаментів також тим особам, які найбільш уразливі на зараження, і усунення стигми і дискримінації осіб, які живуть з ВІЛом.

Із 37 мільйонів людей з вірусом, 26 мільйонів проживають в африканських країнах на південь від Сахари. На них припадає 70% нових заражень ВІЛом. Як повідомляє ВООЗ, лише дещо половина із них знають, що вони заражені.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку 1 грудня від 1988 року, щоб виявити підтримку тим, хто заражений ВІЛ/СНІДом, пам’ятати тих, хто вже відійшов від нас і звернути увагу на боротьбу з епідемією.

Дивіться також: Ось чому сирійські біженці стали головною темою для політиків США

Ось чому сирійські біженці стали головною темою для політиків США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

XS
SM
MD
LG