Спеціальні потреби

Обама хоче підняти мінімальну зарплату до $9 на годину


Обама хоче підняти мінімальну зарплату до $9
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Обама хоче підняти мінімальну зарплату до $9

Заклик Барака Обами підняти мінімальну зарплату з 7.25 доларів до 9 доларів викликав як чимало підтримки, так і критики. Прихильники кажуть, що це допоможе не лише малозабезпеченим, але і економіці взагалі. Люди, які живуть від зарплати до зарплати, більше витрачають в місцевій економіці – в продуктових крамницях та на заправці – ніж багаті. Противники ж говорять, що малий бізнес не може собі дозволити платити більше власним працівникам та буде змушений звільняти людей.

Але в цій дискусії є ще один ракурс – підняття мінімальної зарплати допоможе, у першу чергу, жінкам та дітям. У США проходять мітинги на підтримку підвищення мінімальної заробітної плати, за що виступає і Президент США.

«Родина з двома дітьми, що працює на мінімальну зарплату, живе за межею бідності. Це неприпустимо», - сказав Барак Обама під час щорічного звернення до Конгресу.

Жінки складають майже половину робочої сили у США. Однак, більше жінок ніж чоловіків працює на мінімальну зарплату.

«Саме вони обслуговують вас у ресторанах чи готують їжу на кухні. Вони прибирають ваші офісі в ночі після того, як ви вже пішли до дому, чи у ваших готельних номерах. За цю роботу платять дуже мало і її переважно виконують жінки», - говорить Джоан Ентмакер з Національного правового жіночого центру.

Родина з двома дітьми, що працює на мінімальну зарплату, живе за межею бідності. Це неприпустимо.
Барак Обама
І прожити на мінімальну зарплату, особливо під час рецесії, дуже важко. Дебра Роф втратила добре оплачувану роботу через проблеми зі здоров’ям та скорочення. Вона була змушена працювати офіціанткою.

«Я на той момент багато чого досягла, тож, як і інші, дуже важко переживала через втрату прибутку та неможливість почуватися фінансово захищеною. З-під моїх ніг ніби вибили фундамент», - пригадує вона.

Зараз Роф знову працює за спеціальністю – вона відповідає за зв'язки з громадськістю в організації «Більші можливості для жінок». Вона щиро підтримує мету організації – допомогти жінкам досягти фінансової безпеки.

«Я приходила до дому, підраховувала чаєві та розуміла, що я більше цього робити не можу, я дарма витрачаю час. Я мушу знайти роботу, на якій я можу заробляти гроші. Я навіть не могла платити за квартиру», - говорить Роф.

Останній раз мінімальна зарплата у США піднімалася у 2009-му році.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG