Спеціальні потреби

Вийти заміж та народити дитину – чого ще може досягнути українка?


Голова ВР Володимир Литвин
Голова ВР Володимир Литвин

Весна у світі починається із питання – чи рівні люди за своєю статтю? Міжнародний жіночий день піднімає чимало тем – рівність прав, рівність можливостей, рівність у професії. В Україні жінок більше ніж чоловіків, проте про рівність між ними згадують лише напередодні 8 березня.

Перше, що привертає увагу – це різниця в заробітній платі чоловіка й жінки. У деяких регіонах України ця різниця сягає 31%. Таку цифру назвав національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Василь Костриця під час круглого столу «Гендер і кар’єра». У Міністерстві соціальної політики називають інші цифри – 8% різниці між чоловічою та жіночою зарплатами, так як враховується її офіційний рівень по країні. Разом з тим, умови праці і для чоловіка, і для жінки однакові.

Наталія Яресько, яка за версією журналу «Фокус» входить у 50 найвпливовіших жінок України, а наразі є співзасновником та виконавчим директором компанії «Horizon Capital», впевнена, що українки мають гарні можливості побудувати успішну кар’єру в бізнесі. «Українські жінки досить часто поєднують найкращі з «hard» навичок (фінанси, менеджмент, бухгалтерський облік і т.д.) з «soft» навичками (мистецтво переговорів, лідерство, побудова відносин)», говорить вона. Втім, зважаючи на розвиток бізнес-середовища, жінки повинні постійно демонструвати свій професіоналізм.

«Замість того, щоб вважати склянку напівпорожньою, я особисто дивлюся на неї як наполовину заповнену з необмеженими можливостями, оскільки роботодавці та власники бізнесів шукають розумних, відданих, добре освічених членів команди, яким можна довіряти», зазначила у коментарі Голосу Америки Наталія Яресько.

Більшість лідерок-жінок працює у громадській сфері, їм необхідно надавати можливості підніматися, вважає координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам. «Необхідно піднімати стандарти якості життя українок, оскільки жінка – найбільше досягнення людства», сказав Олів’є Адам під час круглого столу «Гендер і кар’єра».

Втім українська влада іншої думки. Роблячи висновок за висловлюваннями політиків вищого ешелону, жінкам не місце в політиці, жінки повинні займатися зростанням кількості населення України. Загалом в українському парламенті 8-10% жінок від загальної кількості депутатів, коли в європейських парламентах цей відсоток становить 45-50%. На думку радника президента України Марини Ставнійчук, це – серйозна проблема для суспільства.

«Причина полягає у тому, що дуже часто політичні партії не надають жінкам місць у виборчих списках, позбавляють їх можливості балотуватися у одномандатних округах. При цьому питання окремих квот для жінок взагалі не розглядається», каже Марина Ставнійчук. За її словами, у парламентах, де жінки мають серйозний вплив, державна політика більш соціальна, справедлива і менш корумпована.

Все, чого українка може досягнути у житті – це вийти заміж та народити дітей. Таку думку висловлюють у русі FEMEN.

«Для жінок в Україні немає ні можливостей, ні стимулів для побудови чесної, некорупційної, безліжкової кар’єри», - коментує Голосу Америки лідер FEMEN Анна Гуцол. Саме становище жінок зміниться в Україні в останню чергу, каже активістка, так як українські політики ніколи не переймалися проблемами гендерної рівності. Але вони не проти заробляти на жінках, адже в країні досі процвітає проституція, порно-бізнес, секс-туризм - підсумовує Анна Гуцол.

У вівторок голова Верховної ради Володимир Литвин пообіцяв розробити та затвердити Загальнодержавну цільову соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до 2015 року. Спікер зазначив, що, зважаючи на сьогоднішні реформи, українки повинні активніше брати участь у різних сферах життя країни.

Правда, напередодні ЗМІ розповсюдили іншу цитату спікера, в якій він пояснював, чому українське суспільство не сприйматиме владу, в якій буде забагато жінок. «Суспільство не буде виконувати, якщо ми не позбудемося того, що в нас є вже традицією і, в принципі, воно входить у християнську ментальність, відповідно до якої чоловік — це вища істота, тому що жінка створена була з ребра Адама. Відповідно вона вже стоїть на нижчому щаблі, і цей принцип, очевидно, він дає про себе знати, і законами нічого не вирішити», наводить слова Володимира Литвина газета «Дзеркало тижня».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG