Спеціальні потреби

Ось чому жінки-військові стали символом року у США


Ось чому ЗС США стали сильнішими, коли відкрили всі посади для жінок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Ось чому ЗС США стала сильнішими, коли відкрила всі посади для жінок. Відео

Однією з найбільших змін у 2015 року можна вважати надання дозволу жінкам служити в будь-яких військових частинах США та на будь-яких посадах.

Після років дебатів відтепер усі військові посади у Збройних силах США, включно з бойовими в елітних загонах, відкриті для жінок. Історичне рішення оголосив міністр оборони США Ештон Картер:

«Якщо вони відповідають стандартам та відповідно кваліфіковані, жінки матимуть можливість збільшити свій внесок у захист країни. Тепер їм буде дозволено керувати танками, стріляти з мінометів, вести піхоту в бій».

Також, як зазначив міністр оборони США, жінки, якщо відповідатимуть критеріям, зможуть служити в усіх спецпідрозділах, в яких раніше служили лише чоловіки.

Двоє солдатів, Крістен Ґрайст та Шей Гейвер, стали першими жінками в історії, які змогли пройти курс елітного загону Сухопутних військ - «рейнджерів» - минулого серпня.

«Не можна мати вихідний, не можна бути втомленою. Треба пройти додаткову милю», - каже Крістен Ґрайст.

Завдяки зусиллям Крістен та Шей Гейвер командування Армії переглянуло свої рекомендації щодо дозволу жінкам обіймати всі позиції.

Міністр оборони США прийняв рішення відкрити нові позиції для жінок після розгляду рекомендацій не тільки від Армії, але і від Військово-морського флоту, Військово-повітряних сил та Морської піхоти. За словами Картера, лише Морська піхота попросила зробити виняток для деяких позицій, однак міністр відхилив зауваження.

Морська піхота провела власні тестування, які показали, що загони, які складаються виключно з чоловіків, діють швидше та більш вбивчо. Утім, коли справа дійшла до аналізу та прийняття рішень у критичній ситуації, то загони, де є і жінки, і чоловіки, виявилися кращими.

«Отже перед нами постає питання, які саме військові сили ми хочемо мати? Які саме загони Морської піхоти ми хочемо мати? Чи усе має залежати від фізичних даних, чи критичне мислення має відігравати значну роль в цій роботі, яка, звичайно, є фізично виснажливою?» - каже Катрін Кіддер, експерт Центру за нову американську безпеку.

Думаю, що незабаром ми скажемо: А чому ми не зробили цього 10 років тому?
Бен Годжес, генерал

Урешті-решт, експерти говорять, що це рішення не лише про справедливість, а і талант.

«Лише тому, що ти чоловік, не означає, що ти кваліфікований виконувати цю роботу. Якщо дивитися з ширшої позиції стратегічного менеджменту, то ти маєш переконатися, що в тебе будуть найкращі люди і що ти встановлюєш стандарти, яких мають дотримуватися усі, чоловіки та жінки», - підсумовує Кіддер.

«Думаю, що незабаром ми скажемо: А чому ми не зробили цього 10 років тому? - заявив в інтерв`ю «Голосу Америки» генерал Бен Годжес, командувач Сухопутних сил (Армії) США в Європі. - Це зробить нас розумнішими, більш ефективними, а критики цього рішення, замість того, щоб критикувати, мусять заохочувати молодь служити своїй країні».

Дивіться також: Ось чому молодим американцям не терпиться поволонтерити в Україні

Ось чому молодим американцям не терпиться поволонтерити в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

XS
SM
MD
LG