Спеціальні потреби

Щоб Захід здав Україну, забув про MH17 - Путін відправив військових до Сирії - експерти


Путін вважає, що бойові операції російських військових проти ісламістів у Сирії допоможуть добитись зняття західних санкцій з Росії та сприятимуть досягненню цілей Росії щодо України. Про це на сторінках видання BNE пише американський безпековий експерт Марк Ґалеотті, професор Університету Нью-Йорка.

Коментуючи повідомлення про присутність російських військових у Сирії, Ґалеотті відзначив, що Путін прагне «перезавантаження» відносин із Заходом на власних умовах.

«Москва вже тривалий час сподівається, що співпраця із Заходом у боротьбі проти ІДІЛ та тероризму може стати важелем впливу на Захід і підштовхнути його до зняття санкцій, накладених на Москву через дії Росії в Україні. Призначення у березні заступником міністра закордонних справ із контртерористичної співпраці, колишнього заступника директора ФСБ Сиромолотова чітко вказала на такі розрахунки Москви, але досі не принесла їй результатів».

Відправка військових до Сирії - вважає експерт - є наступним логічним кроком для Путіна.


«Путін братиме участь у Генеральній Асамблеї ООН у вересні, що є значною подією з огляду на те, що востаннє він брав у ній участь у 2005 році. З оглдяу на те, що перспективи прийнятної для Росії угоди щодо Донбасу постійно зменшуються, а стан економіки Росії чим далі погіршується, схоже, що Путін шукає шлях "перезавантажити" відносини із Заходом і вбачає його у якійсь цивілізаційній коаліції проти джихадистів», - пише експерт.

При цьому Ґалеотті висловлив переконанання, що розрахунки Путіна (на те, що Захід «здасть Україну в обмін на співпрацю Москви у вирішенні кризи у Сирії та Іраку - прим. ГА) не справдяться.
«Те, що у Кремлі дійшли до такого плану вказує на дві речі. По-перше, попри всі бравурні заяви з Москви вона дуже хоче зняття санкцій, накладених через кризу в Україні. По-друге, Москва не розуміє Заходу і вважає, що там все готові продати, якщо запропонувати гідну ціну, чи то йдеться про суверенітет України, чи цілісність світового порядку чи правосуддя по відношенню до загиблих на літаку MH17», - пише Ґалеотті.
Появу російських військових у Сирії прокоментувала і ведуча російськомовної передачі Української служби «Голосу Америки» Тетяна Ворожко.
На думку Ворожко, підтримка режиму Асада з боку Путіна у момент його (Асада) найбільшої слабкості може бути свідченням спроби Путіна завадити планам Обами вирішити сирійську кризу.
США - вважає Тетяна Ворожко - у найближчий час прагнутимуть завдати вирішального удару по режиму Асада, спираючись на озброєну опозицію у Сирії та підтримку Саудівської Аравії
Таким чином, на думку коментатора, США спробують сприяти вирішенню кризи біженців у Європі - створюючи передумови для їх повернення у Сирію.


«І саме у цю складну гру втрутився Путін зі своєю підтримкою Асада та блокуванням резолюції Радбезу ООН, яке завадило вирішити сирійську кризу ще рік тому. Коли Путін заявляє, що люди тікають від ІДІЛ, а не від Асада, то він або бреше, або не розуміє динаміки конфлікту. США та ЄС і країни Перської затоки єдині у розумінні, що Асад та ІДІЛ - однакове зло, і позбавитись від одного з них, неможливо, залишивши інше», - пише Ворожко.

Ворожко прогнозує, що наслідком такої позиції Росії стануть координованні зусилля міжнародної спільноти спрямовані на її ізоляцію та виключення із Радбезу ООН.

Дивіться також: Експерт: на Близькому Сході відбувається процес так званого «Великого сортування»
Експерт: на Близькому Сході відбувається процес так званого «Великого сортування». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00
XS
SM
MD
LG