Спеціальні потреби

Фільм «Зима у вогні» показали у Конгресі США


Ось що про "Зиму у вогні" говорили після показу у кінотеатрі Конгресу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Ось що про "Зиму у вогні" говорили після показу у кінотеатрі Конгресу

У приміщенні кінотеатру Конгресу CША у Вашинтоні відбувся показ номінованого на премію «Оскар» фільму про українську Революцію гідності «Зима у вогні».

Фільм «Зима у вогні» про Революцію гідності, який номіновано на премію «Оскар», показали на набільш політичному кіномайданчику США - у кінотеатрі Конгресу. Його показ організували спільно Група підтримки українців у Конгресі (безпосередньо офіс конгресвуман Марсі Каптур) та посольство України в США.

«В Україні тисячі людей померли, захищаючи свободу. Для мене залишається шоком, що на Заході так мало про це повідомляють», - сказала Марсі Каптур, відкриваючи показ.

Посол Валерій Чалий також сподівається, що показ цього фільму на такому впливовому майданчику допоможе привернути увагу до України.

«Це ще і гордість за свою націю, те що це ми, це Україна. Це ми показуємо в 21 столітті, як треба стояти на захисті свого майбутнього. І американці, молоді американці, мені вже казали, що ми питаємо наших політиків, які ідеали в Америки. Тут йдуть цінності світового рівня. Це не просто вже питання про Україну. Це питання про світ і про те, як в ньому жити. Чи це мирний світ чи це світ, в якому можуть порушувати міжнародний порядок? Чи це світ, в якому добрі сили об’єднуються і захищають своє майбутнє, чи це той світ, де агресор може мати перевагу?» - запитує він в інтерв`ю «Голосу Америки».

Фільм подивилося чимало помічників конгресменів та сенаторів та працівників уряду з навколишніх урядових будівель.

«Вау, я все ще під впливом фільму. Ідея свободи, пристрасть людей, їхнє бажання подолати репресивний уряд», - поділився своїм враженням урядовий працівник Брендон Найт.

«Я історик за овітою і прийшла, щоб дізнатися щось нове. Але я була настільки емоційно вражена. Я відчувала, ніби була разом з українським народом, відчувала їхне бажання бути частиною чогось більшого. Які вони сміливі! Це змушує запитати себе, а щоб я зробила в їхній ситуації. Дуже сподіваюся, що я теж це б змогла», - сказала Кейсі Джейн Веркінґ, практикантка в Конгресі.

В Україні тисячі людей померли, захищаючи свободу. Для мене залишається шоком, що на Заході так мало про це повідомляють
Марсі Каптур

На показ у Конгресі прийшла і колишня ведуча Russia Today Ліз Вол, яка заявила про власне звільнення у прямому ефірі на знак протесту проти брехні про події в Україні. На її думку, цей фільм є потужною зброєю у боротьбі з російською пропагандою.

«Фільм показує, що на Майдан вийшли різні українці. Там були студенти, вчителі, жінки, чоловіки, люди похилого віку – усі вийшли разом заради спільного майбутнього України. І це прямо спростовує російську подачу подій, яку я бачила, що, мовляв, опозиція була бандою злочинців, фашистів та неонацистів».

Режисер фільму Євген Афінєєвський виглядав втомленим та знервованим. Останні дні перед «Оскаром» даються йому не легко.

«Як для людини, яка була там з людьми, які стали моєю родиною, я відчуваю відповідальність перед батьками Небесної сотні, з якими я спілкувався. Цей фільм - це пам'ятник їхнім дітям, яких вже не повернеш. Пам`ятник людям, які були там. І ця відповідальність тримає мене і не відпускає», - сказав він «Голосу Америки».

Я відчуваю відповідальність перед батьками Небесної сотні. Цей фільм - це пам'ятник їхнім дітям, яких вже не повернеш. І ця відповідальність тримає мене і не відпускає
Євген Афінєєвський

Продюсер фільму Ден Толмор говорить, що виграти премію «Оскар» в номінації «Найкращий документальний фільм» буде надзвичайно важко. Світова документалістика змінюється. Її виробництво стає дорожчим, а якість – кращою.

«Фантастична конкуренція в цьому році в документалістиці. Наше покоління, покоління селфі, покоління Інстаграм хоче знати, що є в реальності. У документальному кіно несподівано стався дуже серйозний сплеск. Витрачаються дуже серйозні бюджети. Раніше таких бюджетів у документалістиці не було. І це дозволило зробити фантастичної якості фільми».

На сьогодні головне, каже він, аби члени Академії кіномистецтв, які приймають рішення, просто подивилися цю стрічку. П’ятірку найкращих у кожній номінації відбирають 250 так званих «професійних академиків», які спеціалізуються кожний у своїй категорії. А далі 6 200 просто академіків мають подивитися фільми в усіх номінаціях.

Чи це світ, в якому добрі сили об’єднуються і захищають своє майбутнє, чи це той світ, де агресор може мати перевагу?
Валерій Чалий, посол

«Вони отримують пакет з приблизно 70 DVD. Вони повинні в теорії кожен подивитися і поставити галочку проти того, за кого вони голосують. Але, як ми розуміємо, фізично на це часу немає. Вони дивляться те, що їм цікаво, в чому вони спеціалізуються, те, про що їм сказав сусід, те, що вони побачили в новинах, або те, що їм рекомендував хтось із людей, кому вони довіряють. На жаль, це така правда. Оскарівська статуетка - в руках 6 200 людей, які не завжди дивилися цей фільм. Тому основна наша мета - переконати цих людей подивитися наше кіно», – розповів він.

Якщо фільм таки отримає «Оскара», говорить його режисер, ще більше людей його побачать та дізнаються про боротьбу українського народу.

«Це буде більш вагомим внеском в історію, більше людей захочуть подивитися цей фільм, звернуть на нього увагу. Це унікальний пам'ятник. Це унікальний пам'ятник хлопцям і дівчатам, яких вже немає з нами», - сказав в інтерв`ю «Голосу Америки» Євген Афінєєвський.

Дивіться також: Залучити Туреччину до діалогу про деокупацію Криму пропонує Україна

Залучити Туреччину до діалогу про деокупацію Криму пропонує Україна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG