Спеціальні потреби

ВООЗ застерігає, що США можуть стати “епіцентром коронавірусу”


Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що США незабаром можуть стати епіцентром глобальної пандемії коронавірусу, хоча президент Дональд Трамп оголосив, що сподівається на повернення нормального життя у Сполучених Штатах вже упродовж наступних тижнів.

“У них (у США) - дуже великий спалах і цей спалах стає інтенсивнішим”, - сказала у вівторок у Женеві речниця ВООЗ Марґарет Гарріс.

Зараз ми спостерігаємо у США швидке зростання кількості випадків.
ВООЗ

Гарріс повідомила, що 85% нових випадків коронавірусу були зафіксовані у Європі та в Сполучених Штатах і на США припадало 40% з тієї кількості.

У відповідь на запитання, чи можуть США стати новим епіцентром, Гарріс сказала: “Зараз ми спостерігаємо у США швидке зростання кількості випадків. Отже так, така ймовірність є”.

Але вона також сказала, що збільшення тестування у Сполучених Штатах може зменшити зростання кількості нових випадків.

Станом на вівторок у США повідомляли про 46500 випадків коронавірусу і 600 смертей.

Пандемія сповільнила американську економіку, яка лише місяць тому зростала підвищеними темпами.

Президент Трамп сказав у вівторок, що він “хотів би вже до Великодня (12 квітня) бачити країну знову відкритою і готовою рухатися вперед”.

“Нам треба повертатися до роботи швидше, набагато швидше ніж люди припускали”, - сказав президент американському телеканалу Fox News.

Деякі медичні фахівці вважають, що це погана ідея.

Голова Товариства з питань хвороб в Америці Томас Файл сказав, що скасування обмежень на безпосередні контакти людей та відмова від інших карантинних заходів у час, коли коронавірус поширюється, “призведе до пришвидшення розповсюдження хвороби, перевантажить систему охорони здоров’я, де бракує необхідного устаткування, і призведе до смертей, яких можна уникнути”.

“Президентові треба буде призначати дату скасування карантинних заходів тоді, коли це дозволять медичні показники”, - сказав Файл.

Досі у США діють переважно рекомендаційні настанови про обмеження пересування.

Тим часом в Індії прем’єр-міністр Нарендра Моді у вівторок віддав розпорядження про обов’язкову заборону на пересування для цілого населення країни - 1,3 мільярда.

Моді застеріг, що у разі, якщо Індія “не зробить за цей 21 день усе як треба, то наша країни повернеться назад на 21 рік.”

Італія залишається найбільш ураженою коронавірусом країною світу, де зареєстровано понад 6000 смертей.

Але з Китаю повідомляють про покращення становища і стверджують, що у вівторок там не виявлено жодного зараження між місцевими мешканцями.

Урядовці в провінції Хубей, звідки у грудні минулого року почалася пандемія, повідомляють, що після двомісячних жорстких карантинних заходів здоровим людям там дозволять пересування.

В провінції Хубей сподіваються, що на початку наступного місяця можуть бути скасовані всі карантинні обмеження.

Дивіться також: Які загрози становить коронавірус для американських фермерів

Які загрози становить коронавірус для американських фермерів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

XS
SM
MD
LG