Спеціальні потреби

Мінімум підготовки і українці зможуть використовувати зброю зі США - командувач НАТО у 1997-2000


АРХІВ. Генерал Веслі Кларк під час виступу у Президентській бібліотеці Клінтона
АРХІВ. Генерал Веслі Кларк під час виступу у Президентській бібліотеці Клінтона

Надання Україні летального озброєння буде не провокацією проти Росії, а стабілізацією ситуації в Україні. Таку заяву зробив генерал армії США у відставці, колишній головнокомандувач силами НАТО в Європі Веслі Кларк у Вашингтоні.

Сполучені Штати, за словами колишнього генерала армії США Веслі Кларка, повинні негайно надати Україні летальну зброю для захисту.

Кларк також переконаний, що закиди буцімто українські військові не впораються з озброєнням не витримують критики.

"Ми маємо справу з українськими військовими, а не іракськими збройними силами. Українці добре освічені, добре розбираються у техніці, мають досвідчених лідерів. Українці мають гарну мотивацію. Ми не маємо їх вчити базовим речам і казати “а тепер візьміть і запишіть усе, що почули”. Так, український ВПК за кілька годин не зможе навчитись як випускати джавеліни. Але я можу вас запевнити, що солдати на передовій можуть стріляти з джевеліну, маючи мінімальне тренування. Це стосується і інших військових систем США", - заявив Веслі Кларк.

Генерал заявив, що допомагати Україні у військову плані треба комплексно. Він навів приклад арабо-ізраїльської війни 1973 року на Йом-Кіпур. Тоді, Вашингтон оперативно надав Тель-Авіву зброю, і це кардинально змінило хід війни.

Дивіться також: Як українці справляться з "Джевелінами" розказав екс-головнокомандувач НАТО

Як українці справляться з "Джевелінами" розказав екс-головнокомандувач НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

XS
SM
MD
LG