Спеціальні потреби

Газета Washington Post виправила невірно наведену цитату Трампа, яку у січні розтиражували інші ЗМІ


Дональд Трамп виступає на мітингу напередодні виборів в Сенат в Джорджії, 4 січня 2021 року
Дональд Трамп виступає на мітингу напередодні виборів в Сенат в Джорджії, 4 січня 2021 року

Безліч загальнонаціональних ЗМІ, пославшись на публікацію в Washington Post, розтиражували невірні цитати, приписувані Трампу

Газета Washington Post у вівторок внесла правки до опублікованої у січні статті про президентські вибори в штаті Джорджія, заявивши, що журналісти «невірно процитували» колишнього президента Дональда Трампа, чию телефонна розмова зі співробітницею виборчої комісії штату лягла в основу матеріалу. Під час телефонної розмови у грудні Трамп висловив стурбованість у зв'язку з передбачуваними фальсифікаціями під час президентських виборів.

У січневому матеріалі, автор якого посилався на анонімне джерело, говорилося, що Трамп закликав свою співрозмовницю «знайти фальсифікації» і заявив, що вона стане «національним героєм», якщо виконає прохання екс-президента.

Однак 11-го березня газета Wall Street Journal опублікувала розшифровку аудіозапису розмови, з якої очевидно, що Трамп не казав цих слів.

«За два місяці після публікації цієї історії секретар штату Джорджія оприлюднив аудіозапис грудневої телефонної розмови президента Дональда Трампа з главою розслідування, яке велося виборчою комісією штату за підсумками виборів», - йдеться в сьогоднішній публікації Washington Post.

Згідно з розшифровкою запису, Washington Post неправильно процитувала слова Трампа під час дзвінка на підставі інформації, наданої джерелом. Трамп не наказував своїй співрозмовниці «знайти фальсифікації» і не обіцяв, що вона стане «національним героєм». Замість цього Трамп закликав главу розслідування ретельно вивчити бюлетені, подані в окрузі Фултон, сказавши, що вона виявить в них «шахрайство». Трамп також зазначив, що у його співрозмовниці на той момент була «найважливіша робота в країні».

Безліч загальнонаціональних ЗМІ, пославшись на публікацію в Washington Post, розтиражували невірні цитати, приписувані Трампу.

Під час розмови екс-президент дійсно стверджував, що він виграв на виборах в Джорджії і заявляв, що «щось погане» відбувається з підсумками президентських виборів в країні.

«Можу запевнити Вас, що наша команда і (Бюро розслідувань штату Джорджія) зацікавлені лише у правді і знаходженні інформації, заснованої на фактах», - відповіла президенту співробітниця виборчої комісії, згідно з аудіозаписом, опублікованим Wall Street Journal.

Трамп відреагував на виправлення, назвавши первинну публікацію Washington Post «знущанням над журналістикою», але при цьому подякував газеті за виправлення.

Президент Джо Байден виграв вибори у штаті Джорджія з перевагою приблизно в 12 000 голосів.

Дивіться також: Країни НАТО стурбовані через дестабілізуючу політику Росії та через військові провокації росіян поблизу кордонів НАТО

  • 16x9 Image

    Російська служба "Голосу Америки"

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG