Спеціальні потреби

Вело-таксі подобаються туристам Вашингтону


Трьохколісний велосипед з возиком – велорикша, або вело-таксі – популярний вид транспорту в країнах Азії. Останні кілька років цей екзотичний перевізний засіб поширюється і у великих містах Сполучених Штатів, зокрема, у Вашингтоні, який щороку відвідує 20 мільйонів туристів.

Ґрент Кодрі підібрав цю в’єтнамську родину з Каліфорнії біля музею природничої історії у Вашингтоні. Він везе їх пообідати у китайський квартал, де розташовані безліч азійських ресторанів. Ґрент – актор, однак заробляє на життя водінням велорикші.

«Досвідчений велорикша це той, хто вміє зацікавити своїх пасажирів, оскільки важливою частиною поїздки є спілкування з людьми, які сидять у нього за спиною», - каже Ґрент Кодрі.

Не дивлячись на скупчення транспорту і вибоїни на дорогах, туристам подобається такий спосіб ознайомлення з містом.

Туристка з Каліфорнії Бендон Нґуєн говорить:

Ви можете бачити обидві сторони вулиці, а не лише одну, коли йдете пішки. Нерівність дороги створює таке відчуття, ніби їдеш на коні».

Велорикші з’явилися у Вашингтоні кілька років тому. Відомі також, як велосипедні таксі, ці перевізні засоби можна побачити у багатьох містах світу, особливо у південно-східній Азії.

Велорикші далеко не найдешевший вид транспорту. Пасажири, переважно, самі домовляються про вартість поїздки з водієм. У Вашингтоні 20 хвилин їзди може коштувати 20 доларів.

Деякі водії є власниками своїх трьохколісних машин. Інші їх орендують. Стів Белінський свого часу возив туристів у Нью-Йорку. Тепер він – співвласник компанії, яка здає велорикші в оренду. Бізнесом він задоволений:

«Родини, закохані пари. Особливо закохані, адже це так романтично їхати на велорикші. Також серед наших клієнтів багато літніх людей».

Водії не менш різноманітні, ніж пасажири, яких вони перевозять. У більшості це студенти чи молоді професіонали, які підзаробляють. Не бракує і таких, що беруться за цю роботу, аби підтримувати добру фізичну форму. 45- річна тележурналістка Карла Чандлер належить саме до останньої категорії.

«Це дуже цікаво – заробляєш додаткові гроші і зустрічаєш різних людей. У мене були пасажири з усіх штатів, за винятком Гавайїв, і багато іноземців. Одного дня за годину у мене були туристи з Іраку, Кувейту і Тринідаду», - розповідає Карла Чандлер.

Ник Сміт нещодавно став власником нового вело-таксі. Щоби відобразити настрій столиці, він намалював на екіпажі символи політичних партій: слона республіканців, і віслюка демократів.

«Люди їздять і фотографуються. Їм подобається», - каже водій велорикші.

Багатьом до вподоби сама ідея такого роду пересування по місту. Говорить туристка з Флорили Дайда Ленґсдейл:

«Дихаєш свіжим повітрям, бачиш усі визначні пам’ятки, долаєш великі відстані за дуже короткий час. Пішки це напевно забрало б 30 хвилин».

Мерія Вашингтона віддавна заохочує людей користуватися велосипедами. І поява у місті вело-таксі ще один крок до здорового способу життя та збереження довкілля.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG