Спеціальні потреби

Активістів руху «Захопимо Волл-стріт» у Нью-Йорку розігнали через загрозу пожежі


Мер Нью-Йорку Майкл Блумберг звертається до ЗМІ з приводу "зачистки" парку Зукотті.
Мер Нью-Йорку Майкл Блумберг звертається до ЗМІ з приводу "зачистки" парку Зукотті.

Мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ повідомив, що активістам руху «Захопимо Волл-стріт» дозволять повернутись до парку в центрі міста, де протягом двох місяців знаходилась їх штаб-квартира. Водночас, за словами Блумберґа, активістам більше не дозволять облаштовувати у парку свій табір, використовувати спальні мішки та палатки.

Про це мер Нью-Йорка заявив у вівторок після того як зранку цього ж дня поліція зачистила парк Зукотті у Нью-Йорку від протестувальників. Блумберґ заявив, що метою виселення протестувальників є упорядкування парку та запобігання загрозі пожежі, яка утворилась через накопичення на обмеженій території значної кількості наметів та спальних мішків.

Зранку у вівторок загони поліції споряджені для розгону масових демонстрацій примусили мешканців парку залишити його. Під час операції було заарештовано майже 200 активістів. Слідом за цим робітники очистили парк від спорудженого в ньому тимчасового житла та накопиченого сміття.

Рух «Захопимо Волл-стріт» розпочався 17-го вересня у парку Зукотті з малої групи активістів, які прагнули привернути увагу до жадібності великих корпорацій та зростання прірви між багатими та бідними у світі. З тих пір протести поширились на інші американські міста.

Оприлюднене владою Нью-Йорку та власниками парку Зукотті повідомлення стверджує, що евакуація парку пов’язана із зростанням загрози здоров’ю та безпеці людей у таборі мітингувальників.

За повідомленнями поліції, більшість демонстрантів залишили парк без опору.

Останнім часом мешканці прилеглих до парку Зукотті районів та місцеві підприємці скаржились на те, що наявність неконтрольованого поселення в центрі міста ускладнила кримінальну ситуацію та позбавила деяких підприємців засобів до існування через відхід їх традиційних клієнтів наляканих демонстрантами. Численні американські видання також повідомляли про зґвалтування, які відбувались у таборі протестуючих, та торгівлю наркотиками на його території.

Рух «Захопимо Волл-стріт» став всесвітньо відомим та породив чимало наслідувачів як у США, так і у світі.

XS
SM
MD
LG