Спеціальні потреби

Росія продає вже другий зенітний ракетний комплекс С-400 за місяць


Російський ЗРК С-400

Саудівська Аравія погодилась придбати російські системи повітряної оборони S-400, повідомляє видання Business Insider з посиланням на телебачення Дубаї аль-Арабія.

Підписання відбулось під час візиту короля Саудівської Аравії Салмана до Москви.

Це вперше за останні роки, Саудівська Аравія купує зброю у Москви, згідно з даними SIPRI, стверджує Business Insider (ВІ). Основним постачальником зброї до країни є США.

За останній місяць це вже другий продаж Москвою зенітно-ракетних комплексів С-400 союзнику чи основному покупцеві зброї США. Раніше Туреччина оголосила про купівлю С-400, що спричинило ще більше напруження відносинах між Анкарою та НАТО, твердить ВІ.

«Ряд лідерів регіону Перської затоки почали регулярно відвідувати Москву, на мою думку, з простої причини: Росія збільшує вплив на Близькому Сході, а США в певному сенсі зробили крок назад, особливо в Сирії», - говорить АР Браян Катуліс, головний дослідник Центру Американського прогресу, повідомляє ВІ .

Росія неспроможна замінити США в якості основного союзника Саудівської Аравії, сказала Анна Борщевска, дослідник Інституту близькосхідної політики Вашингтона в коментарі АР. Однак, Росія добре користується ситуацією, «заповнюючи вакуум там, де США відступають», - говорить Борщевська.

Дивіться також: Чи вдалося українським виробникам озброєння налагодити стосунки у Вашингтоні? Інтерв'ю із генеральним директором "Укроборонпром"

XS
SM
MD
LG