Спеціальні потреби

Трамп виокремить Росію та Китай в своїй промові з нацбезпеки


Президент Дональд Трамп планує оголосити Китай та Росію конкурентами США, які намагаються кинути виклик Америці, послабити її безпеку та добробут. Про це йтиметься в промові президента 18 грудня, присвяченій основним викликам національній безпеці США, повідомив пресі високопосадовець Білого дому.

Виокремлюючи Росію та Китай, Трамп планує підкреслити, що йому відомо про їх дії, незважаючи на його власні намагання зміцнити відносини з президентами цих країн, наголосив посадовець, повідомляє Reuters.

Припущення про те, що залучення Росії та Китаю до міжнародних інституцій зробить з цих країн партнерів, які заслуговують на довіру, "виявилось хибним"
проект промови Трампа з національної безпеки

"Росія та Китай намагаються переглянути глобальні правила: Росія – в Європі через збройне втручання до України та Грузії, а Китай – в Азії, проводячи агресію в Південнокитайському морі", - йдеться в проекті промови.

Припущення про те, що залучення Росії та Китаю до міжнародних інституцій зробить з цих країн партнерів, які заслуговують на довіру, "виявилось хибним", - наголошується в проекті промови.

В стратегії йтиметься про важливість захисту інфраструктури США від кібернападів. В таких діях часто звинувачують Росію та Китай.

Промова з національної безпеки - це документ, який готується місяцями президентом та його головними радниками.

Трамп, на відміну від Барака Обами, не планує згадувати зміну клімату серед пріоритетів безпеки. Він раніше оголосив про вихід США з Паризької угоди про зміну клімату, якщо там не буде проведено змін.

"США продовжать просувати підхід, що балансує між енергетичною безпекою, економічним розвитком та захистом навколишнього середовища", - йдеться в проекті промови.

Зростання кількості ракет, їх видів та ефективності, включаючи ракети більшої дальності робить їх найбільш імовірним інструментом для таких держав, як Північна Корея для використання ядерної зброї проти США
проект промови Трампа з національної безпеки

Позиція Трампа з національної безпеки відображає його пріоритет "Америка – понад усе", наголошуючи на захисті США та кордонів, відновленні оборони США і повернення торговельної політики в русло більш вигідне для США, пише Reuters.

Серед інших загроз безпеці США йтиметься про Північну Корею, Іран та ісламістські групи бойовиків.

Стосовно Північної Кореї, Трамп планує зазначити: "Зростання кількості ракет, їх видів та ефективності, включаючи ракети більшої дальності робить їх найбільш імовірним інструментом для таких держав, як Північна Корея для використання ядерної зброї проти США, Північна Корея також займається розвитком хімічної та біологічної зброї, яку також може доставити ракета", - зазначатиметься в документі.

Дивіться також: Час-Тайм. За що Путін подякував Трампу у телефонній розмові

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG