Спеціальні потреби

Демократична партія США близька до більшості у Сенаті: демократ Ворнок переміг, Оссофф - заявляє про перемогу


Джон Оссофф та Рафаель Ворнок
Джон Оссофф та Рафаель Ворнок

Демократ Рафаель Ворнок переміг на виборах до Сенату США в Джорджії. Він став першим темношкірим сенатором в історії штату.

"В історії США загалом було 1991 сенаторів. Лише 10 з них були чорношкірими - до сьогодні. Рафаель Ворнок переміг Келлі Леффлер на спеціальних виборах у штаті Джорджія, ставши першим чорношкірим сенатором від штату і лише 11-м за 232 роки", - пише видання Politico.

CNN та Associated Press повідомляють, що баптистський священник Ворнок, який проповідує у відомій церкві для афроамериканців, здобув перемогу над сенаторкою з Республіканської партії Келлі Леффлер. Різниця між кандидатами становить менш ніж один відсотковий пункт, але вище 0,5 відсотка. Це унеможливлює перерахунок голосів.

За друге місце в Сенаті від штату боряться представник Демократичної партії, режисер-документаліст Джонс Оссофф та республіканець Девід Перд’ю. Різниця в голосах наразі не дозволяє оголосити переможця.

Між тим Оссофф вже заявив про свою перемогу у відео зверненні.

"Я зі смиренням дякую народу Джорджії за обрання мене для служіння вам у Сенаті США. Дякую вам за впевненість та довіру до мене.", - заявив Оссофф. Політик заявив, що його пріоритетом буде подолання пандемії коронавірусу у штаті та подолання економічних наслідків пандемії. Він закликав мешканців штату об'єднатись.

Посадовці попереджали, що результати можуть залишатися невідомими впродовж кількох днів, оскільки округи мають підрахувати значну кількість голосів, які надійшли поштою.

Якщо демократи переможуть на виборах у Джорджії та заберуть обидва мандати, Сенат матиме по 50 представників від Демократичної та Республіканської партій. У випадку рівної кількості голосів вирішальне слово матиме обрана віцепрезидентка США Камала Гарріс.

Дивіться також: У день голосування у Конгресі Дональд Трамп скликає у Вашингтон своїх прихильників на демонстрацію протесту

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG