Спеціальні потреби

Ґутерріш сподівається на стійку роботу Зернової ініціативи, а також стабілізацію експорту російського аміаку


Архівне фото: генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш
Архівне фото: генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну спричинило зростання цін на продукти харчування, енергоносії та добрива в усьому світі. Це, своєю чергою, призвело до жахливих наслідків для найбідніших верств населення світу.

"А коли конфлікт поєднується з кліматичною кризою, врожаї скорочуються, а люди голодують", - заявив генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш під час відкритих дебатів Ради Безпеки ООН, присвячених захисту цивільних у збройних конфліктах, які відбулися у штаб-квартирі 23 травня.

За його словами, впродовж останнього року ООН вживала заходи для послаблення впливу конфлікту на цивільне населення. "Мій новопризначений координатор із запобігання голоду та реагування на нього очолює зусилля із продовольчої безпеки", - додав генсек.

Чорноморська ініціатива та Меморандум про взаєморозуміння щодо просування російських продуктів харчування та добрив на світові ринки, за словами Ґутерріша, допомогли стабілізувати ринки, знизити ціни та послабити продовольчу кризу. Україна змогла експортувати понад 30 мільйонів тонн продовольства. "Це включає рятівне зерно, транспортоване Всесвітньою продовольчою програмою для підтримки гуманітарних операцій в Афганістані, Ефіопії, Кенії, Сомалі та Ємені", - повідомив Ґутерріш.

Експорту добрив, у тому числі аміаку, за умовами ініціативи з українських портів поки що не було
Стефан Дюжаррік, речник генсека ООН

Він також привітав підтвердження Російською Федерацією продовження участі у Чорноморській ініціативі ще впродовж 60 днів. "Залишаються невирішені питання. Але представники Росії, України, Туреччини та ООН продовжуватимуть їх обговорювати. Заглядаючи в майбутнє, ми сподіваємося, що експорт продуктів харчування та добрив, включаючи аміак, з Російської Федерації та України зможе безпечно та передбачувано йти у світові канали поставок", - заявив він.

У той же час речник генсека Стефан Дюжаррік вчора під час брифінгу повідомив, що за даними Спільного координаційного центру у Стамбулі, центр отримав 17 заявок від нових суден для участі в ініціативі. Сім з них вже зареєстровані та чекають перевірки. Починаючи з 19 травня, дев'ять суден, що прибули, були перевірені та розмитнені, і п'ять із них зараз завантажуються в портах Одеси та Чорноморська. У той же час, за даними Дюжарріка, порт Південний з 2 травня не прийняв жодного судна. "Ми стурбовані цим обмеженням і знову закликаємо до повного відновлення роботи", - повідомив він.

"Експорту добрив, у тому числі аміаку, за умовами ініціативи з українських портів поки що не було", - уточнив він.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG